Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Svět našel nového Staszka. Mladý Čech Růžička může vyhrát pokerem 193 milionů

Sport

  6:00aktualizováno  10:37
LAS VEGAS/PRAHA - Dosud nejvíce peněz vydělal z českých hráčů pokeru před pěti lety Martin Staszko, který získal v přepočtu 98 milionů korun. Nyní ho však může trumfnout Vojtěch Růžička, který v Las Vegas získal v noci na úterý jeden milion dolarů (24 milionů korun) a v listopadu bude útočit na zisk celkem 8 milionů dolarů (193 milionů korun). téměř dvojnásobek, 8 milionů dolarů, tedy v přepočtu 193 milionů korun.

Vojtěch Růžička si díky postupu do November Nine připsal na konto milion dolarů. foto: pokerarena.cz

Třicetiletý profesionální hráč z Liberce se na největším turnaji planety, Main Event World Series of Poker, stal jedním ze 6737 hráčů, kteří vložili do banku 10 tisíc dolarů, tedy 242 tisíc korun. Ve hře nyní zbylo už jen devět profesionálů, kteří mají jistých 24,2 milionu korun.

V noci na úterý se konal sedmý, tedy závěrečný den turnaje, z nichž vzešlo devět hráčů, kteří postoupili do finále. Tzv. November Nine se hraje na stejném místě 1. listopadu.

Na final table půjde s 27 miliony žetony na sedmém místě, nejlepší z hráčů Qui Nguyen jich má 68 milionů.

Může navíc napodobit Martina Staszka - skromného muže ve flanelové košili z Třince, který v roce 2011 získal 98 milionů korun poté, co v Main Eventu skončil druhý.

Po nějaké době ho nejen bavil, ale začalo se mu v něm taky dařit. Z internetové zábavy, kde o žádné peníze nešlo, proto přešel k turnajům, ve kterých už člověk musí nějakou tu korunu investovat. Záhy se začal propracovávat výš a výš.
Staszko nakonec mladému Němcovi nestačil. I tak si ale za druhé místo odnáší skvělou výhru ve výši zhruba 98 milionů korun. "Druhé místo je krásné a ty vyhrané peníze mě snad budou stačit do konce života," řekl po turnaji Staszko.

Růžička je sice profesionál, který si pokerem vydělal na internetu čistý zisk téměř milion dolarů (24,2 milionu korun), další 1,1 milionu dolarů (27 milionů korun) vyhrával v živých turnajích a je tak čtvrtým nejlepších Čechem v počtu získaných peněz.

Nyní během sedmi dní v Las Vegas získal na konto další milion dolarů a mnohem víc může získat, pokud se mu zadaří i v listopadu. Pak předčí i českého rekordmana Staszka.

Autor:

Mohlo by vás zajímat