Neděle 19. září 2021, svátek má Zita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Trenér zfackoval judistku. Za násilné gesto si vysloužil napomenutí, sportovkyně litovala síly úderu

Německá judistka Martyna Trajdosová v souboji prvního kola olympijského turnaje. foto: Reuters

Na olympijských hrách v Tokiu už došlo i na facky. Německá judistka Martyna Trajdosová totiž dostala políček od svého trenéra. A z každé strany jeden. Počínání svého kouče ale vysvětlila. Uvedla, že před svými zápasy potřebuje nabudit. A to hodně svérázným způsobem.
  17:59

Nejdřív utržila těžký direkt od trenéra, potom od soupeřky. Mistryně Evropy z roku 2015 nezažila na olympijských hrách moc příjemný den. Německou judistku Martynu Trajdosovou totiž před utkáním 1. kola „zmlátil“ vlastní trenér Claudiu Pusa. Nejprve se svou svěřenkyní třásl, a poté ji dal facku z levé i pravé strany.

Video s nezvyklou události okamžitě začalo kolovat na internetu. Samotná judistka ihned přiznala, že se jednalo jen o drsný způsob, jak se nechat od svého kouče nabudit na těžké utkání. Zároveň poprosila, aby Pusu nikdo neobviňoval. O facky si prý řekla sama. Účinek však neměly, svou bitvu proti Maďarce Szofi Özbasové totiž Němka prohrála.

„Asi mě nepraštil moc tvrdě! Kéž by se o mně dneska psaly jiné titulky. Jak jsem řekla, tohle je rituál před závody, který jsem si vybrala. Můj trenér jen dělá to, co chci, aby dělal, aby mě nabudil,“ sdělila na svém Instagramu.

Pro zvláštní gesto nemělo pochopení hodně lidí ani Mezinárodní federace juda, od které dostal trenér napomenutí. Ta svoje rozhodnutí odůvodnila na Twitteru tím, že judo je výchovný sport a takové chování v něm nelze tolerovat.

Témata: Sport

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat