10. října 2017 18:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Světový box přišel o šéfa. Disciplinárka ho suspendovala kvůli manažerským chybám

Wu Ching-Kuo (vpravo) už není šéfem světového boxu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Wu Ching-Kuo (vpravo) už není šéfem světového boxu. | foto: AIBA.org

LAUSANNE Mezinárodní asociace amatérského boxu (AIBA) je dočasně bez šéfa. Wu Ching-Kuo z Tchaj-wanu, který je v čele organizace od roku 2006, byl suspendován disciplinární komisí kvůli porušování stanov a manažerským chybám.

Komise se podle svého prohlášení jednomyslně rozhodla zastavit vrcholnému funkcionáři činnost na základě podnětu od jedenácti členů výkonného výboru.

Wu je viněn mimo jiné z toho, že činí ekonomická rozhodnutí bez schvalovacího procesu nebo mylně informuje média a národní federace o finanční situaci AIBA. 

Podle disciplinární komise je organizace na pokraji bankrotu s dluhy ve výši 11,6 milionu liber (zhruba 330 milionů korun).

Němec Sebastian Formella a český boxer Jan Balog (vpravo).
Rio Ferdinand.

Do listopadového mimořádného kongresu v Dubaji bude mít AIBA prozatímního šéfa, s největší pravděpodobností se jím stane viceprezident Franco Falcinelli z Itálie. 

Sedmdesátiletý Wu Ching-Kuo, který v roce 2013 neúspěšně kandidoval na post šéfa Mezinárodního olympijského výboru, nicméně rozhodnutí disciplinární komise odmítl a chce se obrátit na právníky.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz