Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Sport

Světový pohár v běhu na lyžích v Novém Městě bude, organizátoři dostali výjimku

Lidé z organizačního výboru 5. března 2020 rozvěsili vlajky na prázdné tribuně biatlonové areálu v Novém Městě na Moravě. Závody Světového poháru v biatlonu se na Vysočině budou konat bez diváků, rozhodla o tom Bezpečnostní rada státu kvůli riziku šíření nového typu koronaviru. foto: ČTK

Praha - Světový pohár v běhu na lyžích se v Novém Městě na Moravě příští týden uskuteční. Organizátoři dostali výjimku z povinnosti posílat některé závodníky do pětidenní karantény. Ta se obecně po příjezdu z velmi rizikových zemí vztahuje i na profesionální sportovce, kteří přijíždějí do Česka na vrcholné akce.
  18:59

Do nové kategorie velmi rizikových zemí patří vybrané evropské státy a většina zemí mimo EU. Při příjezdu z těchto destinací je povinný PCR test před odjezdem a pětidenní karanténa v Česku ukončená dalším testem.

Kateřina Janatová dosáhla na Tour de Ski životního výsledku.
Letos se chystá již 53. ročník závodu v běhu na lyžích Jizerská 50

Na účastníky Světového poháru v běhu na lyžích, kteří se na elitních závodech pohybují v izolovaných bublinách s pravidelným testováním, se tato povinnost vztahovat nebude. Povolilo to ministerstvo zdravotnictví. „Dnes nám došla výjimka na Nové Město na Moravě,“ napsal ČTK prezident Svazu lyžařů ČR Lukáš Heřmanský. Nic tak nebrání tomu, aby se 20. a 21. února na Vysočině závodilo.

Je to aktuálně poslední naplánovaná zastávka Světového poháru. Závody v Oslu a finále v Lillehammeru byly zrušeny kvůli zpřísnění protikoronavirových opatření v Norsku.

Lyžařský svaz apeloval na odpovědné úřady společně s Českým svazem biatlonu, který bude obdobnou výjimku potřebovat pro březnová dvě kola Světového poháru v Novém Městě.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!