Pátek 8. prosince 2023, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Synek si nadcházející sezonu zpestří starty na dvojskifu

Sport

  15:20
PRAHA - Dvojnásobný stříbrný olympijský medailista Ondřej Synek se v příští sezoně po devíti letech vrátí k závodům na dvojskifu. Svou hlavní disciplínu neopustí, ale plánuje, že společně s Milanem Dolečkem mladším "opráší" svou dřívější spolupráci.

Ondřej Synek slaví stříbro foto: Reuters

"Beru to jako odreagování. Navíc jsme s Milanem kamarádi, dobře si rozumíme," řekl Synek v rozhovoru pro ČTK a deník Sport před slavnostním vyhlášení ankety Sportovec roku, ve které obsadil sedmé místo.

"Hrozně se na to těším. Bude to pro mě takový psychorelax, jiní soupeři...," těšil se Synek, který společně s Dolečkem startoval na olympiádě v Aténách 2004 a skončili pátí. Poté se začal věnovat jen skifu. Ve své sbírce ale mají bronz z mistrovství světa 2003.

Že by se v nadcházející poolympijské sezoně věnoval jen dvojskifu a od skifu si odpočinul, ale neuvažoval. "Skif je pro mě furt priorita a nechci z toho vypadnout, aby se mi pak stalo, že vypadnu z vlaku a už do něj nenaskočím," vysvětlil Synek, který chce v roce 2016 na olympiádě v Riu de Janeiru bojovat o zlato.

Společně s Dolečkem by se měli v příštím roce představit na mistrovství Evropy na přelomu května a června. Definitivní rozhodnutí ale padne zřejmě až v únoru, kdy Mezinárodní veslařská federace zveřejní harmonogram světového šampionátu. Synek totiž chce vědět, zda půjde obě disciplíny kombinovat.

Austrálie je pro Synka daleko

Závod ME v Seville by měl být pro českou mužskou veslařskou jedničku prvním startem v sezoně. Úvodní díl Světového poháru, který se netradičně uskuteční už v březnu v Sydney, vynechá. "Do Austrálie nepojedu, protože je to strašně daleko. Navíc je to už v polovině března a to já teprve začínám veslovat na vodě. Musel bych tam jet na celý únor na soustředění," uvedl Synek.

Přesunutí SP do Austrálie mu ale nevadí. "Myslím si, že je to dobře. Světové veslování se dostane i na druhý konec světa. Ani nevím, kdo tam pojede. Pro Evropana je jedinou cestou udělat si tak čtyři týdny soustředění. Jet tam jen na ten závod je nesmysl," řekl.

Daleká cesta ale přesto Synka v roce 2013 čeká. Světový šampionát se totiž koná v korejském Chungju. "Bude to asi stejná exotika jako v Japonsku, kde taky není veslování moc rozšířené. Proto to tam ale dávají, chtějí zvýšit popularitu. Je to ale dobře. Například v Japonsku přišlo na závody 25 tisíc lidí. Líbilo se mi tam," dodal Synek.

Autoři: ,

Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®
Pomožte svému dítěti lépe se soustředit! Vyzkoušejte doplněk stravy ESPRICO®

Máte dojem, že má vaše dítě potíže se soustředěním? Impulzivita a hyperaktivita zasahují do jeho každodenního života? V tom případě by se mohl stát...