14. srpna 2015 9:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tak se (ne)loučí boxerský král. Mayweathera vyzvala i nezničitelná lady

Floyd Mayweather | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Floyd Mayweather | foto: Reuters

PRAHA Žádná velká podívaná, žádné úchvatné výměny. Květnový duel mezi šampionem Floydem Mayweatherem a vyzyvatelem Mannym Pacquiaem se spíše než samotnými boxerskými výkony stal historickým díky milionům, které poletovaly nad nablýskaným lasvegaským ringem.

Rozpočet slovutné akce, jejímž vrcholem byl střet dvou nejuznávanějších bojovníků současnosti, se vyšplhal až k rekordním deseti miliardám korun.

Bez větších problémů tehdy vyhrál 38letý Američan Mayweather a vyinkasoval asi 4,4 miliardy korun. Ano, objevily se spekulace, že to klidně mohlo skončit naopak, kdyby prý o rok mladší Filipínec Pacquiao neabsolvoval celý zápas se zraněním – jenže ten si za 12 kol prakticky neškrtl. Pravděpodobně by to tak ani při jeho ideálním zdravotním stavu nevypadalo jinak…

Zápas ukázal, o kolik je momentálně Mayweather napřed před konkurencí. Že se svých soupeřů nemusí bát a že může s titulem mistra světa kralovat velterové váhové kategorii ještě několik let.

On se však rozhodl odejít. A nikdo se mu nemůže divit.

V boxu o moc víc dokázat nemohl, neprohrál a coby trojnásobnému nejbohatšímu sportovci světa (2012, 2013, 2014) mu nehrozí zásadní finanční problémy. Navíc už není nejmladší.

Ještě jeden rozlučkový zápas a skončit, naplánoval si. Tak tedy bude vypadat závěr kariéry bijce s přezdívkou „Money“. Tečku za svým sportovním životem udělá Mayweather 12. září v Las Vegas. A to si žádá velkou výzvu!

Neporažený šampion si ale za svého posledního soka vybral až 22. muže světových tabulek, borce bez výrazných úspěchů, který z posledních šesti zápasů prohrál hned tři, Andreho Bertoa.

„Chci dát divákům na konec své kariéry velký a vzrušující duel,“ vysvětlil, proč právě Berto. Logické pochybnosti fanoušků nad vhodností volby však svými slovy utišil nedokázal.

Vítěz „zápasu století“ Mayweather líbá v Las Vegas svou starší sestru Deltricii.
Floyd Mayweather

Takhle že odchází král?

Co se inspirovat třeba u Rondy Rouseyové, šampionky smíšených bojových umění, jež se pravidelně staví proti nejsilnějším možným soupeřkám – a s železnou pravidelností je z bojiště vyprovází už po několika vteřinách zápolení. 

Při hledání výzev se nebojí vůbec ničeho: však také k souboji bez pravidel vybídla právě i Floyda Mayweathera, a to se vší vážností. Kuriózní střetnutí ale Američan odmítl.

Ronda Rouseyová a její nejlepší okamžiky z ringu