Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Talent Micka doplaval na osmistovce pátý a znovu vylepšil český rekord

18:31
BERLÍN - Plavec Jan Micka obsadil na mistrovství Evropy v Berlíně páté místo v závodě na 800 metrů volný způsob. Devatenáctiletý talent se dlouho držel ve hře o třetí místo, než na poslední stovce odpadl, přesto opět zlepšil český rekord.

Český plavec Jan Micka. foto: ČTK/AP

Nové národní maximum má nyní hodnotu 7:52,19 minut; oproti času, s kterým do německé metropole přijel, se Micka zlepšil o více než čtyři sekundy.

Micka už ve čtvrteční rozplavbě razantně vylepšil vlastní předchozí nejlepší český čas 7:56,33, ve finále ubral další sekundu a 19 setin. Přes jarní tříměsíční tréninkový výpadek kvůli zranění vybojoval v Berlíně také sedmé místo na čtyřstovce a deváté na nejdelší trati 1500 metrů.

Dnešní závod suverénně vyhrál v rekordu šampionátu 7:44,98 Ital Gregorio Paltrinieri, jenž už má zlato z patnáctistovky.