Středa 29. března 2023, svátek má Taťána
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Talentovaný jezdec Hanika miří mezi dospělé. Chci prorazit, říká

Sport

  21:00
BRNO - Talentovaný jezdec Karel Hanika se chce hned ve své premiérové sezoně v seriálu mistrovství světa silničních motocyklů ve třídě Moto3 prosadit. Díky angažmá v elitním továrním týmu Red Bull KTM Ajo bude mít k dispozici nejlepší podmínky. Sedmnáctiletý brněnský jezdec na sebe výrazně upozornil v uplynulé sezoně, když vyhrál seriál nadějí Red Bull Rookies Cup a získal titul mistra Evropy v Moto3.

Mladý český motocyklový závodník Karel Hanika foto: Mafra - David Neff

"Lepší tým v seriálu mistrovství světa Moto3, myslím, není. Chci se na sezonu připravit co nejlépe a také dosáhnout na pokud možno nejlepší umístění," uvedl na tiskové konferenci Hanika, který už ve čtvrtek zamíří k přípravě do Barcelony. Poslední dvě sezony mu výsledkově vyšly báječně. "Nyní se ale musím nachystat na souboje s nejlepšími jezdci na světě. To bude jiná úroveň." Ve Španělsku se bude věnovat motokrosu, ke slovo se dostane i posilovna a vytrvalostní příprava.

"Bude se mi věnovat kouč, pod jehož vedením se připravoval například Španěl Carlos Checa a jiní jezdci. Takže ví, co motocyklový závodník potřebuje," nastínil Hanika nejbližší program. Před Štědrým dnem se vrátí domů a další přípravu se pokusí vést v domácích podmínkách podobným způsobem. Před zahájením sezony jej čeká také soustředění v tréninkovém a diagnostickém centru Red Bullu v Rakousku. Konkrétní cíle si Hanika před svou premiérovou sezonou v MS nedává.

Hanikův tým se rozšířil o novou fyzioterapeutku

"Nemohu být takový optimista, že bych počítal s tím, že vyhraji hned v Kataru. V úvodní polovině sezony, než se seznámím se soupeři a podmínkami, bych byl spokojený s umístěními v první desítce. Postupně bych rád zaútočil i na stupně vítězů. Bude důležité, abych daných cílů vždy dosáhl. A potom si dával vyšší," řekl Hanika, který už v AJO týmu testoval svůj stroj v Jerezu. Hanikův tým se rozšířil o novou fyzioterapeutku.

Karel Abraham a Karel Hanika (vpravo)

"Snažím se dodržet tréninkový plán, abych měl co nejlepší kondici a v posledních pěti kolech neztrácel kvůli fyzičce kontakt se soupeři. K tomu patří i stravovací režim, dieta a správná váha. Možná bych mohl jedno až dvě kila shodit," usmál se jezdec, na jehož postavě není patrná žádná nadváha. "Na vánoční cukroví se těším. To si nemohu odříci." V Moto3 se potká s dalším českým jezdcem Jakubem Kornfeilem, žádnou mimořádnou rivalitu si ale Hanika nepřipouští.

"Pro mě je Jakub závodník jako každý jiný. Všechny chci porazit, včetně Jakuba. Rozhodně se nebudu soustředit na náš vzájemný souboj," tvrdí Hanika, který spíš pomýšlí na to, že by se mohli v brzké době oba prosadit na stupně vítězů.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat