14. dubna 2008 11:31 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Teď bude kopat penalty Šmicer

Šenkeřík schovává hlavu do dlaní po neproměněné penaltě.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šenkeřík schovává hlavu do dlaní po neproměněné penaltě. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Fotbalisté Slavie si pět kol před koncem ligy nebezpečně zahrávají. V posledních dvou zápasech kopali tři penalty a ani jednu z nich neproměnili. Naposledy se za hlavu chytal útočník Zdeněk Šenkeřík (27), když ve včerejším utkání s Libercem překopl branku.

"Otevřeně říkám, že jsem na penaltu nebyl určený. Ale cítil jsem to tak, že jsem útočník a že jsem dal předtím gól. Tak jsem chtěl vzít odpovědnost na sebe,“ zmínil Šenkeřík po utkání své pohnutky.

Ještě před penaltou jste si prý říkal o vystřídání. Nebyla chyba, že jste ji šel kopat?
Ano, měl jsem toho dost. Z tohoto pohledu jsem si asi vzal příliš velké sousto, ale na tu penaltu jsem si věřil. Je to velká zodpovědnost, ale někdo ji na sebe musí vzít.

Co vám pak blesklo hlavou?
Poslední zápas v Plzni, kde jsme neproměnili dvě penalty. Kdyby to dnes nevedlo k vítězství, byl by to malér. Ale my máme tři body.

Byl jste hodně nervózní, aby to znovu neskončilo špatně?
Bál jsem se, že bude Liberec kopat nějakou standardku a mohl by vyrovnat. Mohl jsem zápas zklidnit, ale nakonec nás to všechny stálo víc nervů. Ale to se občas stává.

Dal jste jediný gól zápasu, ale také jste mohl Slavii pohřbít.
No, byl jsem vystřídaný, dal jsem gól a neproměnil jsem penaltu. Víc se toho v zápase snad už ani nedá stihnout.

Bude mít teď ve Slavii ještě někdo odvahu penaltu kopat?
Až se do hry vrátí Vláďa Šmicer a my ji budeme kopat, určitě se toho ujme on.

Lidové noviny

SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.