7. září 2014 13:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Daviscupový tým nabral směr Paříž: Pro úspěch uděláme maximum

Tenisté zleva Jiří Veselý, Lukáš Rosol, kapitán Jaroslav Navrátil, Radek... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tenisté zleva Jiří Veselý, Lukáš Rosol, kapitán Jaroslav Navrátil, Radek... | foto: ČTK

PRAHA Drží obdivuhodnou sérii jedenácti výher v řadě, v neděli čeští daviscupoví reprezentanti odletěli do Paříže s cílem přidat dvanáctou. V semifinále týmové tenisové soutěže se proti nim postaví silná Francie. „Uděláme maximum, aby to utkání dopadlo pro nás,“ vyhlásil kapitán Jaroslav Navrátil.

Na pražském letišti se nakonec sešel celý český tým včetně Tomáše Berdycha, který ve čtvrtek večer dohrál ve čtvrtfinále US Open v New Yorku. „Původně měl mít potom nějaké povinnosti v Monte Carlu, ale v sobotu mi volal, že poletí s námi,“ řekl Navrátil.

Berdych dorazil k odletu unavený, ale v dobré náladě. Přiznal, že spánku si kvůli všem přesunům zatím moc neužil: „Jestli vůbec nějaký byl... Doletěl jsem včera brzo ráno, přebalil jsem veškeré věci, jenom jsem přehodil, co bylo třeba a dneska ráno jsme hned zase jeli sem.“

Zbylí členové týmu se připravují v Česku už déle. Lukáš Rosol a Jiří Veselý už si stihli zatrénovat na antuce, která je na slavném Roland Garros v Paříži čeká. Radek Štěpánek musel v tréninku zvolnit kvůli zvrtnutému kotníku.

ČTĚTE TAKÉ

„Nic vážného to ale není. Při běhání po lese se mi trochu vymkla noha, tři dny jsem měl volnější režim. Dneska už jsem dostal svolení jít na kurt,“ řekl Štěpánek.

Dostane při pátečních dvouhrách šanci právě mazák Štěpánek, nebo Rosol, kterému vyšla letní část sezony lépe? „Uvidíme podle tréninků na místě. Nastoupí Tomáš, čtyřhra je taky skoro jasná,“ řekl Navrátil. Do debla totiž s největší pravděpodobností nastoupí duo Berdych, Štěpánek, kterému se v Davis Cupu mimořádně daří.

Velký respekt však vzbuzuje i soupeř. Natěšená Francie vyhlíží semifinále už od dubna, kdy se do něj přes Německo probojovala. Bude hrát na zaplněném dvorci Philippa Chatriera v Roland Garros. A má sestavu, která se nemusí zaleknout ani českých šampionů z posledních dvou let.

Jo-Wilfried Tsonga (10. na žebříčku), Richard Gasquet (14.), Gaël Monfils (24.) a deblový specialista Julien Benneteau, takový je výběr kapitána Arnauda Clémenta.

První trénink už po příletu

„První den podle mě nastoupí Tsonga a Monfils, protože Monfils bude druhým hráčem a bude hrát proti Tomášovi,“ tipuje Navrátil. A před rokem na Roland Garros dokázal Monfils českou jedničku porazit...

Takovými vyhlídkami se však Češi zatím netrápí. „Všichni víme, o co nám jde. Máme v zádech možné finále v O2 areně se Švýcarskem, budeme se snažit pro to udělat maximum,“ vyhlásil kapitán Navrátil.

Už v neděli mají tenisté v plánu v dějišti zápasu první tréninky. „Každý z kluků si zahraje aspoň hodinku. Uvidíme, jak se bude cítit Tomáš. Doufám, že si aspoň na dvacet nebo třicet minut taky ťukne,“ řekl Navrátil.

Semifinále se odehraje od 12. do 14. září.

Ondřej Novotný

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.