7. června 2018 12:53, aktualizováno  12:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenisová kráska narazila. A kdo jsi ty? ptali se kritici

Půvabná kanadská tenistka Eugenie Bouchradová si poprvé v životě vyzkoušela... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Půvabná kanadská tenistka Eugenie Bouchradová si poprvé v životě vyzkoušela... | foto: Twitter/Eugenie Bouchardová

PRAHA Kanadská tenistka Eugenie Bouchardová u svých fanoušků narazila. Možná nevinným příspěvkem na Twitteru se zeptala na překvapení letošního French Open Itala Marca Cecchinata, dotaz jí však byl vmeten do tváře.

Třicetiletý Cecchinato překvapuje na druhém grandslamu letošní sezony všechny experty. Až dvaasedmdesátý tenista světa prochází turnajem jako nůž máslem a po osmifinálové výhře nad Belgičanem Goffinem si ve čtvrtfinále vyšlápl i na bývalou světovou jedničku Novaka Djokoviče. Právě při jejich vzájemném čtvrtfinálovém duelu se Bouchardová na Twitteru zeptala: „Kdo je ten chlápek, co hraje s Djokovičem?“ a rozpoutala vlnu kritiky na svou osobu.

05.června 2018 v 18:53, příspěvek archivován: 07.června 2018 v 12:47

Who is this guy that Djokovic is playing? #RG18

I přesto, že většina fanoušků italského tenistu zřejmě také před turnajem neznala, reakce na tweet na sebe nenechaly dlouho čekat.

Eugenie Bouchardová (vlevo dole) pózuje jako Pamela Andersonová s kamarády,...
Bouchardová špulí zadeček na fotografa, všemu přihlíží její přítel Jordan Caron.

„Jeho žebříčkové postavení je mnohem lepší než tvoje. Takže správnou otázkou je, kdo jsi ty?,“ napsal uživatel s přezdívkou HarrowFED.  

05.června 2018 v 19:00, příspěvek archivován: 07.června 2018 v 12:47

@geniebouchard His rank's is better than your rank's , The real question is who are you ? https://t.co/xMoSm7LSCg

„Pamatuješ si, jaké to je hrát čtvrtfinále, nebo semifinále grandslamu? Pamatuješ si vůbec, jaké to je hrát v hlavní soutěži?“ pustil se do bývalé světové pětky další uživatel Twitteru s přezdívkou ItsMeCree. Ten zjevně narážel na to, že kanadská kráska letos hrála v prvním kole kvalifikace ve které skrečovala na do hlavní soutěže se vůbec nedostala.

05.června 2018 v 18:57, příspěvek archivován: 07.června 2018 v 12:48

@geniebouchard A guy ranked 92 spots higher in the ATP than you are in WTA

„Chlápek, co je o 92 míst výše na mužském žebříččku, než ty na ženském,“ nešetřil Bouchardovou uživatel 97InThe5th. „Je momentálně mnohem lepší než ty. Zatímco on je dvaasedmdesátý na světě, ty jsi mimo nejlepších sto šedesát. Takže to bylo od tebe neuctivé,“ přidal ZHamfri.

05.června 2018 v 20:54, příspěvek archivován: 07.června 2018 v 12:49

@geniebouchard "This guy" has actually much better rank than you. He is world no.72 while you are outside 160. That was disrespectful.

Bouchardová, která bývala i světovou pětkou, ale nyní je v kariérním útlumu, se později na Twitteru bránila, že nechtěla být kritická, jen Cecchinata opravdu neznala. Italského tenistu čeká v pátek semifinálový zápas s Davidem Thiemem z Rakouska.

05.června 2018 v 23:38, příspěvek archivován: 07.června 2018 v 12:49

Wow guys my tweet was not meant in disrespect, I was genuinely asking cuz I had never heard of him and he was in quarters (now semis) of a slam. Also I put a clapping emoji () which is positive btw!

Najdete na Lidovky.cz