1. října 2010 15:29 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenista Berdych vypadl po třísetové bitvě s Ferrerem už ve čtvrtfinále

Tomáš Berdych | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych | foto: Reuters

KUALA LUMPUR Český tenista Tomáš Berdych vypadl ve čtvrtfinále turnaje v Kuala Lumpuru po třísetové bitvě se Španělem Davidem Ferrerem. Třetí nasazený sice vyhrál úvodní sadu 6:4, ale další dvě ztratil 5:7, 4:6 a při mečbolu udělal dvojchybu. Čtyřiadvacetiletému Berdychovi se v prvním setu dařilo při vlastním servisu, ztratil při něm jen tři fiftýny. Jednou dokázal získat soupeřovo podání a dostal se do vedení.

Ani v druhé sadě dlouho nepustil španělského tenistu k možnosti vzít mu podání, ale ve dvanácté hře mu povolil první brejkbol v zápase a Ferrer ho využil k zisku setu. V třetí sadě vedl český daviscupový reprezentant 4:3 a šel na podání, ale v koncovce selhal. Prohrál tři gamy za sebou a tím za dvě hodiny a 28 minut i zápas.

"Odehrál jsem možná nejlepší zápas v sezoně," radoval se Ferrer na webu ATP. "Jsem opravdu nadšený. Byl to těžký zápas, ale já výborně returnoval a využil pár Tomášových chyb v závěru," řekl Španěl.

Wimbledonský finalista Berdych od srpnového turnaje v Cincinnati vyhrál jediné utkání. S Ferrerem prohrál pátý ze sedmi soutěžních duelů, nedávno na něj navíc nestačil na exhibici v Macau.

S turnajem se rozloučil i nejvýše nasazený Robin Söderling. Švéda vyřadil Andrej Golubjov z Kazachstánu, který vyhrál 6:3 a 6:2. "Já nepředvedl, co umím, a on hrál výtečně," konstatoval Söderling.

ČTK

Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie
Školní jídelny jsou zaostalé: Děti nedostávají dost jídla a živin, říká studie

Státní zdravotní ústav (SZÚ) informoval o tom, že stravování ve školách je zastaralé a skladba jídelníčku neodpovídá současnému způsobu života. Ze studií vyplývá, že ve školních jídelnách děti nedostávají stravu, která by odpovídala doporučení výživových hodnot a liší se i gramáž porcí. Proč tomu tak je?

Najdete na Lidovky.cz