Sobota 1. října 2022, svátek má Igor
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Štěpánek: Na Davis Cup se strašně těším

Australian Open

  14:06
INDIAN WELLS (od spolupracovníka LN v USA) - Český daviscupový reprezentant Radek Štěpánek o víkendu v Indian Wells potvrdil, že se mu vrací forma. Snadno přehrál nevyzpytatelného Belgičana Malisse 6:2 a 6:1 a postoupil do třetího kola turnaje. Štěpánek tak ukončil nelichotivou sérii porážek v prvních kolech tohoto prestižního turnaje nejvyšší série Masters 1000. Za osm let zde totiž vyhrál jediný zápas. Po zápase odpověděl exkluzivně na několik otázek Lidových novin.

Radek Štěpánek foto: ČTK

LN Podle výsledku jste vyhrál bez potíží, bylo tak snadné i na kurtu?
Výsledek možná vypadá jednoznačně, ale Malisse není vůbec snadný soupeř. V minulosti jsem tady už s ním hrál a dvakrát jsem dostal 6:1, takže jsem měl co vracet. Jsem rád, že jsem zde konečně po letech sehrál výborné utkání a zase jednou něco uhrál.

LN V letošní sezóně se vám daří, posunul jste se zpět do nejlepší světové třicítky. Je starý dobrý Štěpánek zpátky?
On nikdy nikam nezmizel. Když jsem začal padat na žebříčku, tak to bylo jedině vinou zranění a ničím jiným. Budu vždycky bojovat do posledního dechu a pokud bude držet tělo pohromadě a budu moct naplno a konsistentně pracovat na své hře, tak vím, že můžu být zase hodně nahoře. Jsem rád, že ačkoli jsem jeden z nejstarších na okruhu, tak se stále dokáži rovnat s těmi nejlepšími.

LN Po fyzické stránce vás nic netrápí?
Netrápí, musím zaťukat na dřevo. Pro mě je nejdůležitější být zdravý, protože herně vím, co mám dělat. Mám kolem sebe skvělý tým, který mi pomáhá. Je skvělý pocit se ráno probudit a vědět, že mohu hrát naplno.

LN V posledních týdnech jste dosáhl několika solidních výsledků. Cítíte se v dobré formě?
Samozřejmě, že když vyhráváte zápasy, tak vám pochopitelně roste sebevědomí. Pomohl mi výsledek na turnaji v Memphisu, ale i Davis Cup a triumf na Australian Open ve čtyřhře. Taková vítězství mi dodávají sebevědomí, které je v tenise jednou z nejdůležitějších věcí.

LN Čeští fanoušci sledují vaše výkony a těší se na Davis Cup proti Srbsku. Jaké dáváte šance na postup?
Vyhrát Davis Cup jsme mohli každý rok, co jsem se do týmu vrátil v roce 2007. Věřím, že letos to nebude jiné. Víme, že nás nečeká lehký los, favorité budou Srbové, ať s Djokovičem nebo bez. My se budeme snažit popotáhnout tu naši daviscupovou káru zase o kolo dál. Po dlouhé době se bude hrát v Praze a na naše fanoušky se strašně moc těším.

LN Už v Indiana Wells hrajete podeváté, jak se vám líbí tenis v poušti?
Jak jsem říkal, vždycky jsem tu pobyl velice krátce, ale už mám oblíbená místa, kam můžu zajít třeba na večeři. Je tu krásné prostředí. Hraje se mezi palmami, za kurty se tyčí veliké hory, panoramata jsou doslova neuvěřitelné a počasí vždycky nádherné. Já říkám, že je tady tak krásné prostředí, až je škoda tu hrát tenis.

LN Viděl jste tu něco z okolní?
Na té slavné lanovce jsem nebyl, ale jednou jsme si do hor udělali výlet, víc jsem toho nestihl. Většina hráčů relaxuje na golfu, ty místní hřiště jsou totiž opravdu fantastické. Navíc je tu klidná atmosféra, nikdo nikam nepospíchá...

LN Jak byste tento turnaj srovnal s druhým březnovým v Key Biscayne na Floridě?
To se těžko srovnává, každý turnaj má svá specifika. Miami je pro změnu nabité energií. Můžete vyrazit na South Beach v Miami Beach, do klubů či na koncerty, na basketbal i na hokej, to tady není, ale zase je tam větší blázinec a kvůli zácpám na kurty jedete i hodinu, kdežto tady pět minut. Všechno má něco do sebe.

LN V dalším kole vás čeká Francouz Tsonga, to nebude snadný soupeř…
To určitě ne. Je to hráč první světové pětky a bude favoritem. Já nemám co ztratit a budu hrát úplně uvolněně. Už jsem ho dokázal porazit, shodou okolností v našem posledním vzájemném zápase, ale to bylo v Eastbourne na trávě. Pokusím se zopakovat podobný výkon jako tenkrát, nějaká ta šance tu je, i když to nebude snadné.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu
Digitální závislost u dětí? Poradíme, jak je motivovat k pohybu

V Česku proběhl rozsáhlý výzkum o digitální závislosti napříč populací. Jeho výsledky vás možná překvapí. Děti školou povinné totiž velkou část...

Mohlo by vás zajímat