4. června 2015 19:34 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ta nejmilejší z okruhu ve finále? Z Šafářové mají i legendy husí kůži

JEŠTĚ JEDEN ZÁPAS MI DRŽTE PALEČKY. Lucie Šafářová slaví postup do finále... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy JEŠTĚ JEDEN ZÁPAS MI DRŽTE PALEČKY. Lucie Šafářová slaví postup do finále... | foto: Reuters

PAŘÍŽ/PRAHA Lucie Šafářová se ve čtvrtek stala tenisovou hvězdou. Se vším všudy. Suverénním způsobem prošla do finále grandslamového Roland Garros, porazila bývalou šampionku Ivanovičovou. V postupové euforii rozesmátá mluvila před zaplněným centrálním dvorcem. Rozdávala podpisy fanouškům a první reakce na úspěch 28leté Češky jsou plné nadšení.

„Dokázala to! Skvělý zápas mé deblové partnerky,“ napsala na sociální Twitter jen pár minut po mečbolu americká hráčka Bethanie Matteková-Sandsová.

Pak přidala ztřeštěné „selfie“ se Šafářovou. „Jsem tak nadšená,“ napsala k fotografii Matteková-Sandsová. Na dalším snímku pózuje s českou spoluhráčkou ještě Rob Steckley, kanadský kouč Šafářové.


Ozvala se také bývalá parťačka finalistky Roland Garros. „Můj bože, mám úplně husí kůži. Moc to Lucce přeju,“ tweetovala Anastasia Pavljučenková z Ruska. Její krajanka Dinara Safinová přidala další gratulaci: „Je to nejmilejší holka na okruhu. Jsem šťastná.“

Štěpánek: Zasloužíš si to!

Judy Murrayová, matka britského tenisty Andyho, si vzpomněla, jak poprvé viděla malou Lucku na portugalských Azorech. A také gratulovala „jedné z nejmilejších tenistek“.

„Ty si to zasloužíš! Skvěle!“ reagoval na facebooku český tenista Radek Štěpánek.

Výkony Šafářové na antukovém grandslamu udivilo i tenisové experty a legendární hráče minulosti.

Američan John McEnroe po postupu do semifinále ve vysílání Eurosportu prohlásil: „Divím se, že ještě nemá grandslam!“

NADŠENÍ. Lucie Šafářová padá v závalu štěstí na antuku, právě postoupila do...
Česká tenistka Lucie Šafářová leží na pařížské antuce, právě postoupila do...

„Nevím, nevím, jestli tady Lucku někdo zastaví. Možná Serena (Williamsová),“ uvažoval Švéd Mats Wilander, když chválil hru zarputilé Češky.

Šáfářová zaujala i slavného hokejistu Jaromíra Jágra, který sledoval její osmifinále proti Rusce Šarapovové. „Skvělý tenis,“ nabádal své fanoušky, svou „Hokejovou rodinu“, aby se také dívali.

Snad jediná sportovní hvězda nemá ze spanilé jízdy české reprezentantky radost. Německý fotbalista Bastien Schweinsteiger fandil Aně Ivanovičové, své milé. „Cítila jsem, jako by docházela šťáva,“ řekl poražená Srbka. „A ona hrála velmi velmi dobře.“

Šafářová prostě září tento den stejně jako slunce nad Paříží i Prahou.