8. října 2008 11:54, aktualizováno  17:05 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenisté si na Australian Open polepší

Tomáš Berdych | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych | foto: ČTK

MELBOURNE O osmnáct procent vyšší finanční odměnu obdrží příští rok vítězové mužské i ženské dvouhry na tenisovém Australian Open v Melbourne. Pořadatelé prvního grandslamového turnaje sezony přichystali celkovou dotaci ve výši 22 milionů australských dolarů (zhruba 286 milionů korun), vítězům dvouhry připadne 1,62 milionu dolarů.

I tak zůstává Australian Open nejméně dotovaným grandslamovým podnikem roku. Letošní vítězové dvouhry z Wimbledonu si vydělali v přepočtu o 2,1 milionu korun více, pro vítěze Roland Garros bylo připraveno ještě o dalších 2,5 milionu víc. Nejštědřejší jsou tradičně pořadatelé US Open, kteří odměnili Rogera Federera a Serenu Williamsovou částkou 1,1 milionu eur (přes 27 milionů korun).

Výkonný ředitel australského tenisového svazu Steve Wood rovněž doufá, že bude pokračovat trend nárůstu divácké přízně. Letošní turnaj navštívilo celkem 605 tisíc fanoušků, což je o 50 tisíc více než v roce 2007. "Víme, že se v předprodeji prodalo již o 15 procent více vstupenek než posledně," oznámil Wood s tím, že největším lákadlem by měl být Federerův pokus o zisk 14. grandslamu a vyrovnání rekordu Peta Samprase.

Pořadatelé zároveň přesunuli finále ženské dvouhry do pozdních večerních hodin po vzoru mužského finále. "Od okamžiku, kdy hráči vystoupí z letadla do doby odletu z Melbourne, uděláme vše pro to, abychom tenistům zajistili ty nejlepší turnajové zážitky v sezoně," uvedl ředitel Australian Open Craig Tiley.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!