Sobota 3. prosince 2022, svátek má Svatoslav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kvitová o Turnaji mistryň: Rozhodně tam nejedu zachraňovat sezonu

Asie

  20:00
PROSTĚJOV - S myšlenkou na předloňský triumf a s přáním postoupit ze skupiny zamířila tenistka Petra Kvitová na Turnaj mistryň do Istanbulu. Na závěrečném podniku letošního roku ale podle svých slov nebude zachraňovat letošní sezonu, v níž střídala lepší a horší výsledky.

Česká tenistka Petra Kvitová foto: ČTK

"Rozhodně nejedu do Istanbulu zachraňovat sezonu. Po Wimbledonu jsem měla ale jasnou motivaci, dostat se na tento turnaj. Což jsem splnila a ochutím si sezonu. Závěr sezony mé psychice hodně napomohl, výsledky turnajů v Asii mě povzbudily," uvedla Kvitová na dnešní tiskové konferenci v Prostějově. Na konci září vybojovala v Tokiu druhý letošní titul, předtím vyhrála v únoru v Dubaji. Účast mezi elitní osmičkou na Turnaji mistryň si vybojovala potřetí v řadě.

Při své premiéře předloni vyhrála, loni se po prvním zápase s Polkou Agnieszkou Radwaňskou kvůli onemocnění průdušek odhlásila. "Loňský rok si nepřipomínám. Negativní myšlenky v hlavě nemám. Spíše se upírám k okamžikům, kdy jsem před dvěma lety turnaj vyhrála," řekla třiadvacetiletá česká hráčka. V neděli ji čeká losování, před ním ještě absolvuje mediální akce. "Není to ale nějak natřískaný program. Beru si čtvery šaty a budu mít pánský doprovod, který mi pomůže ve výběru co na sebe," přiblížila Kvitová.

Pro losování žádné zvláštní přání nemá

Pro losování žádné zvláštní přání nemá. "Hráčky jsou vyrovnané, je to celkem jedno. Možná bych si přála Erraniovou, ale tu nemám ve skupině," řekla Kvitová. Počítá, že začátek turnaje bude obtížný. "Povrch je ze začátku pomalý a postupně s počtem zápasů se zrychluje. Začátky jsou proto těžké, ale do haly se těším. Tvrdý povrch mi vždy vyhovoval." Dny zbývající do konce sezony neodpočítává. "Vím, že odpočinek je třeba. Ale mohla bych hrát dál," konstatovala letošní královna třísetových zápasů.

Česká tenistka Petra Kvitová

Připomněla předloňskou úspěšnou sezonu, kdy v závěru roku absolvovala ještě finále Fed Cupu. "Když jsem poslouchala v šatně spoluhráčky, že odpočítávají týdny, tak jsem se do debaty nezapojovala," usmála se předloňská wimbledonská vítězka. V polovině listopadu ji čeká ještě exhibiční Necker Cup na jednom z Britských Panenských ostrovů. Hostitelem akce je britský miliardář Richard Branson, kterému ostrov Necker patří. "Takovou exhibici budu hrát poprvé. Těším se na prostředí. Tenisově to bude jiné, hrají se čtyřhry," uvedla. Na sklonku roku vynechá Kvitová domácí extraligu a na začátek další sezony bude ladit formu v USA.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat