26. května 2008 13:01 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenistka pózovala pro Playboy

Ashley Harkleroadová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ashley Harkleroadová | foto: AFP

PAŘÍŽ Americká tenistka Ashley Harkleroadová zapózovala pro Playboy, její odhalené fotografie se objeví v srpnovém vydání známého pánského časopisu.

Jednašedesátá hráčka světového žebříčku to prozradila po nedělním vyřazení v prvním kole pařížského grandslamového turnaje Roland Garros, kde nestačila na favorizovanou krajanku Serenu Williamsovou. "Jsem hrdá na své tělo. Ukázala jsem ženské vysportované tělo," řekla třiadvacetiletá Harkleroadová.

 Focení absolvovala v Los Angeles během rekonvalescence po odejmutí jednoho vaječníku. "Tři týdny jsem ležela a přišla nabídka. Pomyslela jsem si: Dobře, teď zrovna nemám co jiného dělat," vyprávěla. Připomněla, že se v Playboyi už objevily jiné sportovkyně, například plavkyně Amanda Beardová a bývalá volejbalistka Gabrielle Reeseová.

"Já budu první tenistka, to je fajn,"  poznamenala. Jen naznačila, jak moc odhalené fotografie byly. "Měla jsem nějaké oblečení, občas. Však víte, je to Playboy," řekla se smíchem.

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?