Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Nudná Serena trpí nespavostí a chce být nejstarší světovou jedničkou

US Open

  11:42
BRISBANE - Serena Williamsová už vyhrála úplně všechno. Přece jen však dokázala najít cíl, který jí požene i v nové sezoně. Jednatřicetiletá Američanka se chce stát nejstarší světovou jedničkou všech dob. Věk už na to má, momentálně třetí hráčce žebříčku WTA tak stačí znovu usednout na tenisový trůn.

Slavná americká tenistka Serena Williamsová foto: Reuters

Dosud nejstarší královnou byla v roce 1985 Chris Evertová ve věku 30 let a 11 měsíců. Vítězka loňského Wimbledonu, US Open a dvouhry i čtyřhry na olympijských hrách v Londýně však věří, že rekord slavné krajanky překoná. Po vážných zdravotních problémech loni zase obnovila svou pověst momentálně nejlepší hráčky světa.

Na turnaji v Brisbane držitelka patnácti singlových grandslamových titulů vysvětlila, proč má zase tak skvělou formu. Prý je mnohem klidnější něž dřív. Dokonce se prý považuje za nudnou. "Dřív se mnou bývala sranda, ale to už teď vůbec neplatí. Nevím, co se stalo. Asi jsem s věkem zmoudřela a uvědomila si, že už nemůžu všechno jen zlehčovat. Chci být nejstarší světovou jedničkou a k tomu mi víc pasuje vážnost," vypráví.

Willamsová zároveň přiznala, že jí poslední dobou trápí nespavost způsobená častým cestováním. "Nevím, jestli jsem v Austrálii, na Floridě nebo v Brazílii. Nějak nedokážu rozeznat časová pásma. A tělo jako by mi říkalo, že nepotřebuju vůbec odpočívat. V noci většinou bdím. Ani jsem neslavila Silvestr. Slyšela jsme ohňostroj a přála bych si ho vidět. Ale raději jsem zůstala doma, protože mě druhý den čekal zápas," prozradila.

Tajný trik na intimní hygienu v létě
Tajný trik na intimní hygienu v létě

Na trhu s intimní kosmetikou již existuje tolik produktů, ze kterých si můžeme vybrat: gely, emulze, pěny... My vám však pomůžeme s výběrem. Naše 3...