Středa 3. června 2020svátek má Tamara 10 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenistka Strýcová klela v přímém přenosu. V ČT už se neobjeví

Prague Open: Barbora Záhlavová-Strýcová  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prague Open: Barbora Záhlavová-Strýcová | foto: ČTK

PRAHA Dělají to čas od času všichni sportovci. Když se něco nedaří, uleví si několika peprnými nadávkami. Tak jako tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová v nedělním finále turnaje ECM Prague Open. Jenže klení čtyřidvacetileté hráčky neslyšeli jen diváci na pražské Štvanici, ale i v televizních obrazovkách.

Strýcová totiž poněkud zapomněla, že má její kouč u sebe mikrofon, což si k přímým přenosům kvůli atraktivitě vyžádala Mezinárodní tenisová federace ITF. A když v nedělním finále turnaje ECM Prague Open prohrávala s Maďarkou Szavayovou, ulevila si.

"Prostě mně mr.. v hlavě," říkala jindy sympatická blondýnka svému trenérovi Jakubu Záhlavovi, který je rovněž jejím manželem. "Já na ní prostě se.., mě nezajímá," pokračovala.

Její bodré "špačkování" slyšel nejen prezident Václav Klaus v lóži, ale i diváci sledující živé vysílání. Potom si na chování české tenistky houfně stěžovali a šéf sportu Česke televize Otakar Černý dnes zareagoval. "Tahle dáma už před kamerami České televize žádný zápas hrát nebude," prohlásil rezolutně pro deník Sport.

Sama tenistka si ťeď musí sypat popel na hlavu. "Omlouvám se," hlesla smírně. "Viděla jsem, že mu mikroport dávají. Ale vypadlo mi to z hlavy." Ostré výrazy jsou ve sportu běžným jevem. Při sledování fotbalu či hokeje nemusí člověk být profesionální odezírač ze rtů, aby pochytil, jak se hráči navzájem pojmenovávají. "Fotbalisté jsou taky občas slyšet, ale co ona předvedla, to byl těžký kalibr," přiznal ale komentátor přenosu Marek Svačina. 

Každý sportovec nadává, brání se tenistka
Strýcová se ale brání. "Na tohle nikdy nemyslíte, když se zápas láme. Možná si někdo představuje, že jsem měla říct ajajaj. Někteří lidi asi nikdy nedělali žádný sport, tak to nemůžou pochopit," obhajovala sama sebe.  

O devětatřicáté hráčce světového žebříčku je známé, že je rázná a pro nadávky nechodí daleko. Není ale televizní zákaz přece jen až příliš krutý? "Hmm, Ota Černý… Asi fakt nikdy nedělal žádný sport a neřekl jediné sprosté slovo," dodala tenistka.

,
Premium

Před Rusem s ricinem varoval českou kontrarozvědku anonym

Šéf BIS Michal Koudelka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Byl to jeden z posledních letů z Ruska. Krátce nato se nebe nad Českem kvůli opatřením proti koronaviru uzavřelo. Psal...

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Čas na změnu. Síťový zesilovač dnes nabídne více hudby než CD přehrávač

Streamovací receivery | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Poslech hudby prošel během posledních let revolucí. Většina hudby se poslouchá z předplacených internetových zdrojů....