Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tenistka Strýcová klela v přímém přenosu. V ČT už se neobjeví

Sport

  15:41
PRAHA - Dělají to čas od času všichni sportovci. Když se něco nedaří, uleví si několika peprnými nadávkami. Tak jako tenistka Barbora Záhlavová-Strýcová v nedělním finále turnaje ECM Prague Open. Jenže klení čtyřidvacetileté hráčky neslyšeli jen diváci na pražské Štvanici, ale i v televizních obrazovkách.

Prague Open: Barbora Záhlavová-Strýcová foto: ČTK

Strýcová totiž poněkud zapomněla, že má její kouč u sebe mikrofon, což si k přímým přenosům kvůli atraktivitě vyžádala Mezinárodní tenisová federace ITF. A když v nedělním finále turnaje ECM Prague Open prohrávala s Maďarkou Szavayovou, ulevila si.

"Prostě mně mr.. v hlavě," říkala jindy sympatická blondýnka svému trenérovi Jakubu Záhlavovi, který je rovněž jejím manželem. "Já na ní prostě se.., mě nezajímá," pokračovala.

Její bodré "špačkování" slyšel nejen prezident Václav Klaus v lóži, ale i diváci sledující živé vysílání. Potom si na chování české tenistky houfně stěžovali a šéf sportu Česke televize Otakar Černý dnes zareagoval. "Tahle dáma už před kamerami České televize žádný zápas hrát nebude," prohlásil rezolutně pro deník Sport.

Sama tenistka si ťeď musí sypat popel na hlavu. "Omlouvám se," hlesla smírně. "Viděla jsem, že mu mikroport dávají. Ale vypadlo mi to z hlavy." Ostré výrazy jsou ve sportu běžným jevem. Při sledování fotbalu či hokeje nemusí člověk být profesionální odezírač ze rtů, aby pochytil, jak se hráči navzájem pojmenovávají. "Fotbalisté jsou taky občas slyšet, ale co ona předvedla, to byl těžký kalibr," přiznal ale komentátor přenosu Marek Svačina. 

Každý sportovec nadává, brání se tenistka
Strýcová se ale brání. "Na tohle nikdy nemyslíte, když se zápas láme. Možná si někdo představuje, že jsem měla říct ajajaj. Někteří lidi asi nikdy nedělali žádný sport, tak to nemůžou pochopit," obhajovala sama sebe.  

O devětatřicáté hráčce světového žebříčku je známé, že je rázná a pro nadávky nechodí daleko. Není ale televizní zákaz přece jen až příliš krutý? "Hmm, Ota Černý… Asi fakt nikdy nedělal žádný sport a neřekl jediné sprosté slovo," dodala tenistka.

Autoři: ,

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury
Najděte svou vnitřní krásu: Otestujte nutrikosmetiku od Manufaktury

Podpořte krásný vzhled své pleti a pokožky nejen zvenku, ale také zevnitř. Objevte nutrikosmetiku značky Manufaktura. Hledáme 30 uživatelů, kteří s...

Mohlo by vás zajímat