Sobota 4. února 2023, svátek má Jarmila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlaté časy českého tenisu. Doceníme to až jako babičky, říká Šafářová

B. J. King Cup

  11:24
OSTRAVA - Český tenis zažívá ve Fed Cupu mimořádné časy. V listopadu bude útočit na obhajobu titulu v domácím zápase s Ruskem, který by byl už čtvrtým triumfem za posledních pět let. „Jen to svědčí o tom, jak je český tenis silný,“ tvrdí Lucie Šafářová, která stála u většiny úspěchů českého týmu.

DALA ZÁKLAD TRIUMFU. Úžasný obrat Lucie Šafářové v prvním zápase semifinále Fed Cupu s Francií dal základ pozdějšímu postupu do finále. foto: ČTK

Jen jedna prohra z posledních 13 zápasů. Sedmé semifinále v řadě. Čtvrté finále za pět let. Útok na čtvrtý titul v krátkém sledu. „Je to v rychlém shonu. Ale jsem strašně rád, že se daří,“ říká fedcupový kapitán Petr Pála, který dovedl český tým do výjimečné éry.

Éry, která se v budoucnu nemusí opakovat. Ale která zároveň nemusí jen tak skončit - český tým je mladý, další nadějné tenistky čekají v záloze. A hlavně: všechny krajanky reprezentují rády. Užívají si fedcupové týdny, neberou je jako povinnost navíc v tenisovém kalendáři.

Pála o Kvitové: Pro tým strašně moc znamená, smekám před ní klobouk

„Jsem ráda, že máme takovou éru. Myslím si, že tohle je něco unikátního, jsme rády, že toho můžeme být součástí,“ řekla Petra Kvitová. „Jsme týmové hráčky, týden vždycky proběhne v naprostém pořádku. A když se daří, tak to všechno jde ještě o něco lépe.“

Podobně mluví i Šafářová: „Jsme super tým, máme spoustu zábavy celý týden. A vždycky se vyburcujeme na víkend.“

Příliš času užívat si vítězné pocity a docenit mimořádně úspěšné časy ale Češi nemají. I po semifinálovém triumfu nad Francií už zase tenistky uháněly, aby stihly spoje na jejich další turnaje. „Člověk si trochu uvědomuje, co dokázal, ale myslím, že ne zas tolik, protože pak přichází hned další akce,“ řekla Šafářová.

Petr Pála promlouvá do duše Lucie Šafářové.
Lucie Šafářová během semifinálového utkání Fed Cupu v Ostravě.

Tuší, že výjimečnost toho, co ona a její reprezentační spoluhráčky dokázaly, docení patrně až časem. Možná to ani nemusí být v moc blízké budoucnosti.

„Asi na to budeme vzpomínat až jako babičky u kávy,“ směje se Šafářová.

Už teď mají zážitků požehnaně.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat