4. listopadu 2012 15:52, aktualizováno  16:40 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tenistky oslavily triumf tancem. Hymnu zpívala celá hala

Fedcupový tým. Zleva Hradecká, Hlaváčková, Kvitová a Šafářová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fedcupový tým. Zleva Hradecká, Hlaváčková, Kvitová a Šafářová. | foto: ČTK

PRAHA České tenistky se po roce znovu radují z vítězství ve Fed Cupu. Bezprostředně poté, co Lucie Šafářová proměnila mečbol proti Jeleně Jankovičové a získala rozhodující třetí bod, oslavily svěřenkyně Petra Pály obhajobu loňského titulu tradičním vítězným tancem celého týmu a kolečkem okolo kurtu.

Největší ohlas ale vzbudil taneček Šafářové s deblistkou Andreou Hlaváčkovou na jejich oblíbený hit Call Me Maybe od Carly Rae Jepsen.

Ve vyprodané O2 areně postupně houstla atmosféra a diváci cítili, jak blízko mají jejich oblíbenkyně k obhajobě triumfu. Když si za stavu 5:1 a 40:0 vytvořila Šafářová tři mečboly, kamera na velkoplošné kostce zabrala vítěznou trofej a hala zabouřila.

VÍCE ZDE

Česká dvojka za pár sekund proměnila druhou možnost a nadšením poklekla na kurt. Následovalo tradiční vítězné kolečko, do kterého se zapojil celý tým včetně lékaře Pavla Koláře. Tenistky si vzaly dvě vlajky a za ovací nadšeného publika si vychutnaly vítězné kolečko kolem dvorce.

Své taneční umění poté předvedly hrdinka víkendu Šafářová s deblistkou Hlaváčkovou. Přímo na kurtu si asi minutu zatančily na oblíbenou píseň Call Me Maybe a diváci je ocenili největším potleskem.

Fotogalerie z oslav

Lucie Šafářová a Andrea Hlaváčková oslavují titul ve Fed Cupu.

Finále si užila i bývalá hráčka Jana Novotná. Členka vítězného fedcupového týmu z roku 1988 se několikrát objevila na kameře a za velkých ovací si dokonce zatančila. V tu chvíli se současné reprezentantky na okamžik odebraly do útrob haly, aby se vzápětí vrátily na vítězný ceremoniál pro trofej.

Fanoušci v O2 areně nejprve ocenili srbské soupeřky a pak už kapitán Pála převzal pohár pro letošní šampionky. "Chtěl bych poděkovat každému, kdo tady dnes byl a fandil nám. Hrozně jste nám pomohli," vzkázal divákům přímo na dvorci Pála.

Hala si společně zazpívala českou hymnu, ve vzduchu létaly ozdobné konfety a Češky za zvuků písně We Are The Champions pózovaly fotografům s pohárem. Vítězná párty mohla začít.

ČTK, Lidovky.cz

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?