10. listopadu 2014 12:03 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tančilo se společně. Tenistky slavily v baru i s poraženými Němkami

Selfie s Fed Cupem. Zleva Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká, Klára Koukalová,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Selfie s Fed Cupem. Zleva Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká, Klára Koukalová,... | foto: MAFRA - Michal Růžička

PRAHA Dlouhá a vydařená oslava zakončila nedělní triumf českých tenistek ve finále Fed Cupu. Společně s Petrou Kvitovou a spol. si ji prý užily i reprezentantky poraženého Německa, které po oficiální společné večeři nakonec rovněž dorazily do baru v centru Prahy.

České tenistky vyhrály týmovou soutěž potřetí za poslední čtyři roky, oslavy si ale užily stejně jako v předešlých letech.

„Euforie tady pořád je. Vyhrát finále, navíc doma, je něco, co se neopakuje často. Nám se to povedlo podruhé a je to pořád hrozně vzácné,“ řekla dnes Kvitová novinářům na setkání, které bylo spojené s fotografováním s cennou trofejí u Karlova mostu.

Tenistky (zleva) Klára Koukalová, Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová,Petra...

Tenistky (zleva) Klára Koukalová, Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová,Petra Kvitová, Lucie Hradecká a Karolína Plíšková spolu s trenérem Petrem Pálou (uprostřed) zapózovaly v Praze s pohárem pro vítězky Fed Cupu.

„Ideálnější místo by se ani nenašlo, jsme rády, že tady můžeme být a budeme mít krásnou fotku s Pražským hradem za zády,“ uvedla čtvrtá žena světového žebříčku.

Tenistky se, stejně jako tenisté po triumfu v Davisově poháru, v minulosti na stejném místě již fotily. I proto mělo vše spád. „Ty to snad držíš v ruce poprvé?“ smála se Kvitová kapitánovi Petru Pálovi, když jej fotografové dirigovali, jak si má stoupnout a jak držet pohár v ruce.

Společně s Kvitovou, Lucií Šafářovou, Lucií Hradeckou a Andreou Hlaváčkovou si oslavy i focení užily také Karolína Plíšková a Klára Koukalová, které ve finále nebyly oficiálními členkami týmu.

Lucie Šafářová a Petra Kvitová zapózovaly v Praze s pohárem pro vítězky Fed...
Zleva Andrea Hlaváčková, Lucie Šafářová, Petra Kvitová a Lucie Hradecká...
Zleva Lucie Šafářová a Petra Kvitová zapózovaly v Praze s pohárem pro vítězky...
České tenistky znovu vyhrály Fed Cup.

„Bylo to fajn, super,“ pousmál při dotazu na oslavy Pála, který se v neděli odpoledne bál, že oslavy budou vzhledem k únavě tenistek krátké. „Vydrželi jsme ale dlouho,“ přiznal. „Bylo to až do rána. Na mě to byl velký výkon, že jsem vydržela tak dlouho s holkama,“ smála se Kvitová.

Žádné velké zklamání prý nebylo vidět ani na Němkách, které za českými tenistkami do baru dorazily. „Už na večeři se ptaly, kam jdeme, a pak za námi přišel celý jejich tým. Míchaly se tam české, německé a anglické songy, takže se tancovalo na všechno. I společně,“ uvedla Kvitová, která se nyní chystá na dovolenou.

„Mám dva týdny volna a někam bych chtěla jet. Jen ještě nevím s kým a kam. Je to otevřené. Ráda bych ale do tepla,“ dodala nejlepší česká tenistka současnosti, jejíž přítel hokejista Radek Meidl hraje v Polsku.

ČTK, Lidovky.cz