Sobota 1. dubna 2023, svátek má Hugo
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

‚Texas Ranger‘ v akci. Hrdina Brady ztratil dres z vítězného Super Bowlu

Sport

  8:53
AUSTIN - Quarterback Tom Brady přišel o dres, v němž řídil historický obrat svého týmu New England v nedělním Super Bowlu v Houstonu proti Atlantě. Do pátrání po zřejmě ukradeném dresu hvězdy ligy amerického fotbalu NFL se už zapojili i texaští rangerové.

Tom Brady foto: Reuters

Bradyho dres, jenž bude mít po senzačním obratu Patriots ze stavu 3:28 ve vítězství 34:28 po prodloužení nesmírnou sběratelskou hodnotu, zmizel z kabiny New England na stadionu v Houstonu.

Patrioti vyhráli svůj pátý titul.
K obratu došlo v poslední čtvrtině.

„Dal jsem si ho do tašky a pak už v ní nebyl. Je to hodně smutná záležitost, protože to je cenný památeční kousek. Takže až se to objeví na (internetové aukční síni) eBay nebo někde, tak mi dejte vědět, abych ho mohl získat zpátky,“ řekl Brady novinářům.

Po Bradyho dresu už pátrá houstonská policie a také státní jednotka texaských rangerů. Pro druhý největší stát USA se stalo vyřešení krádeže otázkou cti.

„V Texasu klademe velký důraz na pohostinnost a fotbal. Ten dres jednou skončí v Síni slávy a je důležité, aby nevešlo do dějin, že byl ukraden v Texasu. Ať už ho vzal kdokoli, měl by ho vrátit, protože texaští rangeři už jsou na stopě,“ uvedl zástupce guvernéra Texasu Dan Patrick.

Autor:

Mohlo by vás zajímat