15. srpna 2018 19:45 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Těžce postižený Schumacher se stěhuje na Mallorcu. Do luxusního sídla za stovky milionů

Michael Schumacher na archivním snímku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Michael Schumacher na archivním snímku. | foto: Reuters

Palma de Mallorca Mnohonásobný šampion formule 1 Michael Schumacher se usadí na Mallorce. Švýcarskému časopisu L’Illustré to potvrdila starostka letoviska Andratx, kde žena slavného německého pacienta Corinna koupila luxusní nemovitost.

Devětačtyřicetiletý Schumacher, který se neukázal na veřejnosti od těžké nehody na lyžích ve francouzském Méribelu před téměř pěti lety, je dnes podle médií těžce postižený. 

Po nehodě podstoupil dvě operace mozku a byl několik měsíců v kómatu. V červnu roku 2014 byl převezen z Francie do Švýcarska do domácího ošetřování v domě u Ženevského jezera. 

Zprávy o jeho zdraví prosakují na veřejnost jen sporadicky.

Corinna Schumacherová podle švýcarského listu pořídila v Andratxi rozsáhlou nemovitost za 30 milionů eur (přes 773 milionů korun). 

Michael Schumacher a Jean Todt.
V éře Ferrari měl Michael Schumacher s Ecclestonem už velmi kamarádský vztah.

Předtím patřila miliardáři Florentinu Pérezovi, prezidentovi fotbalového klubu Real Madrid. Podle švýcarského magazínu jde o skutečný „bunkr“, který své obyvatele chrání před zraky zvědavců.

„Myslím, že vám mohu oficiálně potvrdit, že Michael Schumacher se usídlí v naší obci a že tady se vše připravuje na jeho přijetí,“ řekla švýcarskému magazínu starostka Andratxe Katia Rouarchová. 

O stěhování Schumacherových byla informována i místní policie.

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz