18. prosince 2008 11:49 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tiger Woods již začal trénovat

Tiger Woods se po zranění opět usmívá. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tiger Woods se po zranění opět usmívá. | foto: ČTK

THOUSAND OAKS Šest měsíců po operaci levého kolena začal nejlepší golfista světa Tiger Woods lehce trénovat. Ačkoli zatím nemá přesnou představu o době své rehabilitace, rád by absolvoval alespoň jeden turnaj před dubnovým Masters, což je první turnaj kategorie major v sezoně.

Woods, jenž za necelé dva týdny oslaví 33. narozeniny, se podrobil zákroku v červnu několik dnů po triumfu na US Open. Při jeho třetí operaci během posledních šesti let se lékaři věnovali natrženému přednímu zkříženému vazu v koleně, Woods navíc hrál s dvojnásobnou únavovou zlomeninou levé holeně.

Půl roku po zákroku slavný americký golfista lehce trénuje s menšími holemi na kratší vzdálenosti. Na dlouhé odpaly a další náročné údery se hodlá vrhnout v lednu. "Trénuju a snažím se zůstat zdravý, abych mohl příští rok hrát. Všechno jde podle plánu, těžko si můžu přát víc," uvedl Woods na středeční tiskové konferenci, své první po operaci.

Během zdravotní pauzy unikly dlouholetému vládci golfového žebříčku dva turnaje major British Open a PGA Championship, o další už by přijít nechtěl. V dubnu je na programu tradiční Masters, na němž by Woods rád zaútočil na zisk patnáctého titulu major.

"Samozřejmě, hrát v Augustě bylo od začátku v plánu. Ale realita je věc jiná, takže uvidíme. Zatím nevím, jak bude tělo reagovat na to, až začnu denně trénovat a budu se snažit dostat do formy," uvedl Woods, jenž podle svých slov cítí v operované noze velkou sílu.

Právě nejistota ohledně návratu je hlavní věcí, která ho na jeho současné situaci rozčiluje. "Na druhou stranu je to nejkrásnější období v životě. Nemusím každý den trénovat, můžu být doma a sledovat Sam, jak roste, k čemuž bych normálně neměl příležitost," zmínil se o rok a půl staré dcerce, k níž má ještě tuto zimu přibýt sourozenec.

ČTK

Najdete na Lidovky.cz