Neděle 28. května 2023, svátek má Vilém
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tikají mi biologické hodiny. Doufám, že Adama k dítěti přemluvím, říká Rosolová

Sport

  8:00
PRAHA - Manželství s tenistou Lukášem Rosolem se jí brzy rozpadlo, následně i další dlouholetý vztah. Teprve teď je prý Denisa Rosolová opravdu šťastná. S desetibojařem Adamem Sebastianem Helceletem plánují po společné účasti na hrách v Riu a mistrovství světa v příštím roce v Londýně založit rodinu.

Denisa Rosolová přiznává, že i když je o pět let starší, připadá si, že je mladší. foto: Reuters

Ve volbě vlajkonoše bych hlasoval pro sebe, říká Krpálek a sní o medaili

„Z mých zkušeností je to teď strašná výhoda, Když to vyjde, jezdíme spolu s Adamem na soustředění a taky víme, co ten druhý potřebuje a kdy má být třeba ticho,“ uvedla pro web Českého olympijského výběru devětadvacetiletá atletka.

„Oba dva trénujeme dopoledne a odpoledne jdeme buď na masáž nebo třeba k fyzioterapeutovi. Scházíme se až večer. A nevadí nám, když třeba jeden není celý den doma. Víme, jak to je,“ doplnila vicemistryně Evropy 2012.

Podle ní, je atletická kariéra věc, která je drží pospolu i v osobním životě.

„V dřívějších vztazích to bylo určitě horší. Navíc, když se člověk pohybuje v atletice, víte v jakém je ten druhý rozpoložení, co zrovna potřebuje,“ přiznává Rosolová.

„Třeba když jsem po těžkém tréninku hodně unavená, Adam se zvedne a udělá večeři a obráceně. Je to velká pomoc. Problém je, když jsme unavení oba dva, ale pořád si pomáháme,“ dodala s úsměvem.

Český sedmibojař Adam Sebastian Helcelet na HME v Praze.

Oba se prý shodli i na tom, jak bude vypadat jejich společné bydlení.

„Úplně na všem jsme se shodli. Adam byl překvapený, protože si myslel, že budu chtít tu modernu – lesk a sklo. My to ale oba máme úplně stejně. Líbí se nám spojení provance a anglického stylu. Doma máme i obrazy od Adamova dědy, které se k tomu skvěle hodí.“

Rosolová přiznává, že po konci příští sezony přemýšlí o konci kariéry a následně o založení rodiny.

Český sedmibojař Adam Sebastian Helcelet na HME v Praze.
Český desetibojař Adam Sebastian Helcelet pózuje 8. červenci v Amsterodamu se...

„Adam je sice o pět let mladší, ale myšlením mi přijde starší než já. Chci ještě rok vydržet až do mistrovství světa v Londýně, pak bude záležet na zdraví,“ objasňuje.

„Když člověk trénuje a trénuje a je často zraněný, tak ho to potom přestává bavit. Uvidíme, pak taky bude záležet na Adamovi. Chtěla bych ukončit kariéru a zároveň s tím plánovat děti.“

„Bude to pomalu přicházet. Je to ale věc nás obou. Adamovi je teprve 25 let,“ říká a se smíchem pokračuje: „Doufám, že ho jednou přemluvím,“ dodala.

Autor: