1. července 2010 9:10 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Berdychův těžší úkol přijde až teď

Tomáš Berdych - Roger Federer (Berdych se raduje) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych - Roger Federer (Berdych se raduje) | foto: Reuters

PRAHA Byl to zážitek, který z pohledu českých fanoušků hravě strčil do kapsy i celé fotbalové mistrovství světa. Tenista Tomáš Berdych je v semifinále Wimbledonu, a navíc ještě slavný centrální kurt ohromil vítězstvím nad Rogerem Federerem. Je to báječná pohádka.

Už dva roky se říká, že éra švýcarského fenoménu končí, a další porážka to možná znovu jen potvrdila. Ostatně postaral se o ni symbolicky hráč, který by Federera měl jednou na vrcholu nahradit.

VÍCE ČTĚTE ZDE

Pro diváky to možná bylo překvapení, ale pokud mezi nimi seděl legendární tenisový kouč Nick Bollettieri, zřejmě jen uznale pokýval hlavou. "Berdych je pro mě jeden z favoritů Wimbledonu. Zdá se mi, že vyzrál," říkal před týdnem v rozhovoru pro MF Dnes.

Měl pravdu. Jenže Berdycha teď čeká ještě mnohem těžší úkol. Porazit velkého šampiona je sice těžké, ale ještě těžší je se šampionem stát. A český tenista včera naznačil, že má i na to druhé.