29. srpna 2011 8:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Hloupé pravidlo

Usain Bolt na MS v Tegu zlato neobhájil. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Usain Bolt na MS v Tegu zlato neobhájil. | foto: Reuters

PRAHA Pětatřicet tisíc lidí na stadionu v Tegu může být po právu naštváno. Koupili si lístek na představení fenomenálního Usaina Bolta a viděli jen sprint šokovaných soupeřů s průměrnými časy.

Bolt udělal chybu, neudržel nervy a podle pravidel byl diskvalifikován. To však nemění nic na tom, že jde o pochybné pravidlo, které jde na ruku bohatým televizím. Prý aby se zbytečně nenatahoval drahý přímý přenos.

Anketa

Mělo by se v atletice změnit pravidlo, které po "ulití" startu sprintera okamžitě diksvalifikuje?

Ano 267
Ne 38
Nevím 5

Je to směšné. V téhle konkurenci by Bolt nejspíše vyhrál, i kdyby si na startu "zdříml." On však zariskoval právě proto, že chtěl předvést divákům na stadionu i u televizí co nejlepší čas. Stejně jako riskují dálkaři nebo skokani do výšky. Proč tedy nediskvalifikovat i je za první přešlap nebo první shozenou laťku?

Odpověď je jasná. Nikdo by neriskoval a výkony by šly ostře dolů. A ze stejného důvodu by se mělo zrušit i pravidlo u sprinterů. Tedy ne kvůli Boltovi, ale jednoduše jen proto, že je hloupé...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!