10. června 2014 8:15 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Kdepak ohrožený druh. Netradiční sport stále láká

101. ročník pražských Primátorek ovládla opět osmiveslice Dukly. Zvítězila po... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 101. ročník pražských Primátorek ovládla opět osmiveslice Dukly. Zvítězila po... | foto: MAFRA - Michal Šula

PRAHA Veslařské Primátorky víkendovým 101. ročníkem vstoupily do druhé stovky let, s Velkou pardubickou jsou v Česku sportovními podniky s největší tradicí. Pořadatelé se pyšní, že oproti roku 2010 se zdvojnásobil počet účastníků.

Přispělo k tomu rozšíření počtu mládežnických disciplín, důležitější ale je, že právě účast na Primátorkách může být jedním z magnetů pro veslařské adepty. Ondřej Synek, který po letech velel k triumfu osmiveslici Dukly, je zároveň předsedou oddílu v Brandýse nad Labem a pochvaluje si, že se u nich počet veslařských žáčků ztrojnásobil.

Což je dáno jeho popularitou, ale i programem, který veslařský svaz nastartoval a který zaručuje placené mládežnické trenéry; proto přicházejí podobné zprávy i z jiných oddílů a oblastí.

Veslaři nyní získali zkušenost, že kromě přihlížející skifařky Knapkové mají stále skvělého Synka (na obě hvězdy přišly davy lidí), a důkaz, že když si pomohou sami, jejich sport zdaleka nebude patřit mezi ohrožené druhy. K zahození není ani jedno, ani druhé.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!