Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Otázky kolem Číny

Sport

  23:00
Je to udivující pokrok. Ještě před třiceti lety neměla Čína ani jednoho olympijského medailistu, během právě probíhající olympiády v Londýně jich každý den přibývá několik.

Činští skokani do vody slaví zlaté medaile foto: Reprofoto

K dokazování nadvlády nad sportovním světem se nejlidnatější země světa upnula už před čtyřmi lety, kdy olympiádu přivítal Peking. Během sportovní události roku se dá převaha snadno spočítat. Kdo má více zlatých než Čína? Nikdo. Skutečně velmi působivé. Nikdo z nejbližších konkurentů nové velmoci však nepoužívá při přípravě svých reprezentantů tak důsledný dril jako Čína. Jedině díky němu může v bazénu udivit její šestnáctiletá plavkyně úžasnými výkony, kterými by byla schopná porazit muže.

Úspěchu se podřizuje všechno: v minulosti se falšoval věk gymnastek, čím dál častěji se zmiňuje podezření z dopingu. Na podobný recept není očividně žádný jiný stát ochotný přistoupit.

Dominance Číny proto dál přitahuje pozornost. Spíš než obdiv ale vyvolává řadu nepříjemných otázek.

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...