23. dubna 2014 6:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Konečného penalta. Boxer se loučil důstojně

Konečný na světový titul nedosáhl, kariéru zakončil porážkou  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Konečný na světový titul nedosáhl, kariéru zakončil porážkou | foto: ČTK

PRAHA Ideální je odejít na vrcholu, říká se. Málokomu se to ovšem povede. Lukáš Konečný chtěl končit, když díky jeho vysokému postavení na žebříčku střední váhy přistála u jeho chlebodárců v německé stáji SES nabídka vyzvat profesionálního mistra světa Petera Quillina z USA.

Nejúspěšnější profesionál historie českého boxu, proslulý svou vůlí a houževnatostí, znovu trénoval a proti šampionu se postavil. 

A za velkou louží, v mekce boxu, což je sen každého evropského boxera. V posledním duelu kariéry sice Konečný prohrál na body, ale Američan svou převahu nedokázal ukončit knock-outem, jak mnozí předvídali.

Naopak, bylo zřejmé, že na taktiku a výdrž českého bijce nenachází recept. Na rozdíl od Antonína Panenky, který v Bělehradě 1976 přinesl československému fotbalu evropské zlato, sice Konečný branku netrefil, svoji penaltu ale proměnil. Odešel na vrcholu a se ctí.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…