18. července 2011 16:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Roman Kreuziger stále věří

Roman Kreuziger na Giro d´Italia. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Kreuziger na Giro d´Italia. | foto: www.proteam-astana.com

Všechno mu zprvu vycházelo jako v pohádce. V sedle bicyklu šlapal i vzhledem ke svému mládí až překvapivě svěže a hlavně rychle. Věhlas Roman Kreuzigera se bleskově šířil i v nejprestižnějších závodech.

Na slovutné Tour de France začal bez ostychu dvanáctou příčkou, pak přidal dvě deváté a po nedávném šestém místě na Giru se možná už čekaly zázraky a hon na Contadora a spol.

Jenže skutečnost vypadá jinak. Pětadvacetiletý cyklista je v celkové klasifikaci k nalezení až na 111. místě a na lídra Voecklera ztrácí téměř dvě hodiny.

Co že se přihodilo? Věci v pelotonu docela běžné. Několik pádů, zraněné zápěstí, a tím pádem konec nadějí. Kreuzigera ale šlechtí, že se přesto nevzdává. "Mám novou zkušenost. Je důležité Tour objet i s trochou utrpení," nechal se slyšet. A dodal, že se stále nevzdává svého snu – vyhrát letos jednu etapu. Asi i on zaslechl, že víra někdy skutečně i hory přenáší.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz