Úterý 3. října 2023, svátek má Bohumil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

TIME OUT LN: Štybar ponížil zbytek světa, klobouk dolů

Sport

  6:00
PRAHA - Viděli jsme dobře? Nebo nás snad šálil zrak? Světe, div se, Zdeněk Štybar změnil nejlepší cyklokrosaře planety v učedníky. Jak je možné, že tenhle veselý chlapík poté, co se s terénem rozloučil a změnil se v silničáře, se náhle vrátí a došlape si pro svůj třetí cyklokrosařský titul v životě?

Celý od bláta, ale šťastný. Zdeněk Štybar. foto: Reuters

Naposledy se Štybar v terénu objevil před měsícem; předtím si kolem Vánoc po téměř roční pauze „střihl" pár závodů, toť ale vše. A že bude v Hoogerheide závodit, se rozhodl až ve čtvrtek! Vždyť Belgičan Nijs a další esa se musí cítit poníženi, zneuctěni.

Co Štybarovo galapředstavení vlastně znamená? Že světový cyklokros nemá potřebnou kvalitu, když šampionát vyhraje závodník, který si k němu jen tak jakoby mimochodem odskočí od silnice?

Těžko říct. I když dost možná na zmíněné úvaze také cosi bude. Na druhou stranu se však potvrdilo, že Štybar se v sedle silničního kola naučil ještě větší dřině než v terénu, posílil si sebevědomí, získal zkušenosti a utužil své bohatýrské srdce. Dalších slov netřeba. Prostě – klobouk dolů...

 

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!