20. ledna 2015 16:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Bez kšiltovky, s novým elánem. „Jiný“ Berdych znovu budí respekt

Radost z vítězství. Berdych na Australian Open zvládl první kolo. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Radost z vítězství. Berdych na Australian Open zvládl první kolo. | foto: ČTK/AP

PRAHA Byl to poněkud nezvyklý pohled. Český tenista Tomáš Berdych pobíhal po kurtu v Melbourne s lehkostí i sebevědomím. A hlavně bez kšiltovky.

Před 1. kolem Australian Open se rozhodl svůj módní doplněk odložit. „Když změna, tak se vším všudy,“ vysvětloval. Na prvním grandslamu sezony se chce prezentovat jako jiný hráč: vede ho nový kouč, v úderech si víc věří, nebojí se zariskovat...

Tomáš Berdych porazil Kolumbijce Fallu.
Radost z vítězství. Berdych na Australian Open zvládl první kolo.
Berdych v Melbourne.
Tomáš Berdych (vpravo) zdolala Alejandra Fallu.

Trenér Vallverdu ho nasměroval na správnou cestu, český ranař už zoufale potřeboval rozbít stereotypní herní projev. Na turnaji v Dauhá prošel až do finále, podobné cíle, byť o nich z pochopitelných důvodů nehovoří, má i v Austrálii.

První krok zvládl na jedničku, bez ztráty setu stihl ze hry odstavit Kolumbijce Fallu. „Jiný“ Berdych začíná znovu budit respekt, úspěch na Australian Open by mu slušel.

Lukáš Šonský

Autor

Lukáš Šonskýlukas.sonsky@lidovky.czČlánky

České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší
České ženy jsou na rodičovské nejdéle, návrat do práce mají nejtěžší

V Česku máme jednu z nejdelších rodičovských vůbec. Matky dvou dětí stráví doma průměrně 6–8 let, přestože by se mnohdy chtěly vrátit do práce dříve. Jaké jsou u nás rozdíly v rodičovské oproti ostatním evropským zemím?