Čtvrtek 1. prosince 2022, svátek má Iva

Berdych proti Federerovi vyhořel, dostal kanára a v Indian Wells končí

21:24aktualizováno  22:44
INDIAN WELLS - Tenista Tomáš Berdych skončil na turnaji v Indian Wells ve čtvrtfinále. V duelu s Rogerem Federerem se český hráč nemohl spolehnout na servis a druhému nasazenému Švýcarovi podlehl 4:6 a 0:6.

Roger Federer nedal Tomáši Berdychovi šanci. foto: Reuters

Úspěšnost Berdychova prvního servisu dosáhla jen 45 procent a po druhém podání výměny většinou prohrával. Proto jeho odhodlání ze začátku duelu postupně vyprchalo, k čemuž rovněž přispěla Federerova precizní hra a téměř bezchybný výkon.

Zápas byl vyrovnaný do stavu 3:2 pro Berdycha v prvním setu. Pak český hráč ztratil, mimo jiné i před zraky zpěvačky Gwen Stefani, 10 z 11 gamů.

Nadhoz! Tomáš Berdych servíruje.
Tomáš Berdych na turnaji v Indian Wells.

„On byl tím, kdo byl tentokrát na kurtu silnější. Všechno udělal perfektně,“ řekl Berdych na tiskové konferenci po utkání, které trvalo hodinu a osm minut.

Devětadvacetiletý Berdych si s Federerem, čtyřnásobným vítězem turnaje v Indian Wells, zhoršil vzájemnou bilanci na 6:13. Teprve podruhé dostal od Švýcara „kanára“ a utrpěl druhou nejhorší porážku v utkání na dva sety. Méně gamů získal jen v roce 2005 v Hamburku, kde prohrál 2:6, 1:6.

Tenisový turnaj v Indian Wells (tvrdý povrch)

MUŽI
Dvouhra - čtvrtfinále:
Federer (2-Švýc.) - Berdych (9-ČR) 6:4, 6:0.

Jak neztloustnout po křupkách? Vyhrajte degustační sadu červíků WormUP

Honí vás mlsná? Co místo bramborových chipsů sáhnout po červících? Budete se divit, ale takhle pochoutka se skvěle hodí pro narozeninové oslavy,...