6. května 2014 13:30 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Berdych se čertí proti limitům mezi výměnami: Koupím si na ně motorku

Servis Tomáše Berdycha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Servis Tomáše Berdycha. | foto: Reuters

PRAHA Prohrál zápas, který měl skvěle rozehraný, a přišel tak prozatím o šanci na desátý titul v kariéře. Mimo to ale tenistu Tomáše Berdycha štvalo po finále v Oeiras ještě něco: od sudího dostal varování za porušování časového limitu mezi výměnami. "Asi si budu muset koupit motorku, abych to stíhal," řekl.

Čas mezi výměnami by neměl podle pravidel překročit 25 vteřin, ale řada hráčů limit často překračuje. Proslulý je tím třeba Rafael Nadal, který se takřka po každé výměně utírá ručníkem, nebo Novak Djokovič, jenž před důležitými výměnami klidně 25krát zadribluje míčkem o zem.

Tentokrát se však provinil Berdych a dostal za to varování od rozhodčího na umpiru. Při dalším prohřešku by podle pravidel přišel o fiftýn.

"S tímhle bláznivým pravidlem se vždycky bojíte, co rozhodčí udělá. Funguje to už několik let, ale pořád si na to zvykám," řekl Berdych reportérům po prohře s Carlosem Berlocqem.

"Zničehonic mi rozhodčí udělí varování. Teď to bylo při brejkbolu, nejdůležitějším ve druhém setu."

A pak hořce zavtipkoval: "Jestli to takhle půjde dál, budu si muset pořídit motorku, abych se stíhal přesunout mezi výměnami."

Další překážkou je Anderson

Zkrátka: v neděli bylo všechno špatně. Berdych vyhrál nad Berlocqem první set 6:0, další dva ale prohrál 5:7, 1:6. "První set vypadal snadno, ale jen proto, že jemu nevyšel začátek. O dost mi to ulehčil, využil jsem své šance. Ale bohužel to nevydrželo, Carlos je velký bojovník," řekla světová šestka.

Teď se Berdych představí na turnaji v Madridu, kde ho na úvod čeká Jihoafričan Kevin Anderson, který v 1. kole vyřadil Radka Štěpánka. Berdych porazil Andersona ve všech deseti vzájemných zápasech.

Ondřej Novotný