7. září 2014 10:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

TIME OUT LN: Další rok bez velkého vítězství. Čas ale hraje s Berdychem

Tomáš Berdych na US Open. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Berdych na US Open. | foto: ČTK/AP

PRAHA Přichází nová éra. Éra, ve které už nemohu hledět jen před sebe, ale i za sebe, přiznal Tomáš Berdych po vyřazení ze čtvrtfinále US Open.

Česká tenisová jednička za pár dní oslaví devětadvacáté narozeniny, aniž by se pyšnil jediným grandslamovým titulem. A mladá generace začne tvrdě útočit na jeho sedmou příčku ve světovém žebříčku. 

Přibývající věk však nemusí být na škodu. Při čtvrtečním čtvrtfinále s Čiličem se neprávem vztekal na rozhodčí. „Nestrávila jste moc času na slunci? Kdyby míček spadl dvakrát, bylo by nemožné ho takhle zahrát. Držela jste někdy raketu v ruce? Nikdy!“ hořekoval. De poté se však na sociálních sítích, na kterých má přes 200 tisíc fanoušků, omluvil. 

Emoce v dané chvíli neudržel pod kontrolou, veřejně však uznal chybu. Gesto vyzrálého šampiona. Navíc i podle Berdycha nastal čas, aby nabídl trenérskou pozici legendárnímu Ivanu Lendlovi. 

Ačkoli uběhl další rok bez grandslamového titulu, čas nemusí hrát proti němu. Spojení vyzrálý Berdych a kouč Lendl totiž přináší další naději.

vrbTomáš Vrábel

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝROBNÍ TECHNOLOG

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 25 000 - 28 000 Kč