Pondělí 30. ledna 2023, svátek má Robin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Úspěšný americký čtvrtkař Lawrence přišel o život při autonehodě

Sport

  19:18
CORDELE/PRAHA - V 25 letech zemřel při autonehodě americký čtvrtkař Torrin Lawrence. Šestý muž historických halových světových tabulek zahynul na dálnici nedaleko Cordele v Georgii, kde podle médií a policie čekal s vozem odstaveným kvůli prasklé pneumatice. Do jeho automobilu před příjezdem přivolané pomoci narazil kamion.

Torrin Lawrence. foto: onlineathens.com

Lawrence zazářil zejména v halové sezoně 2010, kdy se stal americkým univerzitním šampionem a byl majitelem tří nejrychlejších časů na světě včetně osobního rekordu 45,03 sekundy. Rychleji pod střechou běželi v historii jen jeho krajané Kerron Clement (44,57), Michael Johnson (44,63), LaShawn Merritt (44,93) a Danny Everett (45,02) a Grenaďan Kirani James (44,80).

Pod širým nebem měl Lawrence osobní rekord 45,32, který si vytvořil teprve před dvěma týdny v belgickém Kotrijku ve svém posledním závodě.

V květnu nastoupil při premiérovém mítinku ve štafetových bězích IAAF World Relays na Bahamách do rozběhu na 4x400 metrů, po triumfu amerického týmu ve finále tak dostal zlatou medaili. Na domácím šampionátu skončil sedmý.

Autoři: ,

Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko
Vyhrajte na SEBAstiana kosmetický balíček od SEBAmedu pro vaše miminko

20. ledna, den, kdy má svátek Sebastián. Krásné a nepříliš časté chlapecké jméno, nad kterým možná maminky dlouze přemýšlely. Nebo padlo na první...

Mohlo by vás zajímat