27. července 2015 7:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tour obrazem: potrhlí fanoušci, žlutý Froome, krása Alp i drsné kolize

Froome a Quintana projíždějí okolo fanoušků s osly. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Froome a Quintana projíždějí okolo fanoušků s osly. | foto: Reuters

PRAHA Letošní Tour de France byla jednou z nejzajímavějších za poslední roky, shodují se experti. Podívala se do tří zemí, zažila rozmary počasí, těžké hromadné havárie se zraněními, kontroverzní cyklistické souboje i krásu Alp. Nad tím vším ční výjimečný výkon Chrise Frooma, jenž podruhé v kariéře dovezl až na Champs Elysées žlutý trikot.

Neměl to ale britský cyklista vůbec lehké. V prvních etapách musel v součinnosti se svým týmem Sky prokázat obratnost a vyhnout se hromadným pádům. Jeden takový jej v loňském ročníku Tour přinutil odstoupit. Poté musel zkousnout kontroverzní gesto Itala Nibaliho, jenž nastoupil k úniku v Alpách hned poté, co měl Froome technický problém a byl nucen zastavit. 

A v neposlední řadě si musel sáhnout na fyzické i psychické dno ve 20. etapě, kdy v brutálním stoupání na Alpe d’Huez zaútočil druhý muž pořadí Nairo Quintana a začal ukrajovat vteřiny z Britova náskoku. Froome i přes obrovskou krizi odolal. A když jej v závěrečné „exhibiční etapě“ centrem Paříže neohrozil ani sáček od McDonald’s, který se Froomeovi zamotal do kola, mohl britský cyklista začít slavit.

okaOndřej Kopřiva

PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano
PŘÍBĚH: Nechci druhé dítě, partner ano

Přítel na mě tlačí že chce druhé dítě synovi je 6 let a že by to už chtělo druhé. Jenže já druhé nechci. Když mu řeknu důvody ( jsem na vše sama nemáme ani hlídací babičku, přítel s námi nikam nechce výlet, dovolená vše sama se synem.) On si stejně mele svou ale že by něco změnil to ne.