16. prosince 2018 13:00, aktualizováno  15:56 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trápení českých biatlonistů pokračuje. Češky dojely ve štafetě deváté, muži sedmí

Evě Puskarčíkové se úvodní úsek příliš nepovedl. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Evě Puskarčíkové se úvodní úsek příliš nepovedl. | foto: Český biatlon - Petr SlavíkReuters

Hochfilzen Česká štafeta biatlonistů Michal Šlesingr, debutant Jakub Štvrtecký, Michal Krčmář a Ondřej Moravec skončila na Světovém poháru v Hochfilzenu sedmá. Ženská čtveřice Eva Puskarčíková, Lucie Charvátová, Markéta Davidová a Veronika Vítková byla o dvě místa horší.

Ve štafetě žen potvrdily skvělou formu v poolympijské sezoně výhrou Italky, mezi muži se z prvenství radovali Švédové. 

SP se nyní přesune na Vysočinu a v příštím týdnu se biatlonová elita představí od čtvrtka v Novém Městě na Moravě.

Šlesingr na prvním úseku jednou dobíjel a předával devátý v kontaktu se špičkou. Štvrtecký zvládl výborně ležku a jel pátý, vstoje ale třikrát dobíjel a Krčmáře vyslal na trať jedenáctého. 

Stříbrný olympijský medailista ze sprintu Krčmář štafetu posunul na desáté místo a Moravec dobrým finišem vytáhl na sedmé.

„Obecně jsme se sedmým místem spokojení, protože je to hodně vyrovnané. Moc slabých štafet tady není,“ řekl kouč Zdeněk Vítek v České televizi.

Junior Štvrtecký podle něho dobře zvládl druhý úsek.

Italka Dorothea Wiererová.
Kaisa Mäkäräinen slaví vítězství v Pokljuce.

„Kuba předvedl úžasný výkon. Musím ho pochválit za běžecký výkon a za ležku. Na začátku stojky mi zatrnulo, ale se štěstím to dostřílel,“ zhodnotil Vítek a trošku litoval dvou Krčmářových dobíjení vleže. 

„Michal se nepodíval, že oproti nástřelu víc foukalo. To je asi největší škoda, každá dobíjená je znát. Mohli jsme se motat okolo pátého místa,“ uvedl trenér.

Puskarčíková, jež kvůli nemoci vynechala sobotní stíhací závod, ztratila kontakt s čelem hned po ležce. 

Charvátové předala až na 18. místě s odstupem minuty a čtvrt. „Dobíjela jsem dvě a dvě, jsem naštvaná. Nevím, kde jsem udělala chybu. Každé dobití je znát, čelo vám pak uteče,“ litovala v rozhovoru pro Českou televizi.

Charvátová dvakrát opravovala na stojce, i tak vylepšila umístění o dvě příčky. Davidová na třetím úseku střílela bezchybně a předávala čtrnáctá. 

„Jsem strašně ráda, spravila jsem si chuť po sprintu,“ uvedla Davidová, bronzová z vytrvalostního závodu v Pokljuce před deseti dny. Zkušená Vítková vytáhla Češky na devátou příčku.

Zlato pro Itálii vybojovaly Lisa Vittozziová, Alexia Runggaldierová, vedoucí žena SP Dorothea Wiererová a Federica Sanfilippová. Druhé byly Švédky před Francií.

Ženy (4x6 km):

1. Itálie (Vittozziová, Runggaldierová, Wiererová, Sanfilippová) 1:10:58,7 (0+3), 2. Švédsko (Perssonová, Brorssonová, Nilssonová, Öbergová) -8,4 (0+8), 3. Francie (Chevalierová, Simonová, Aymonierová, Bescondová) -11,8 (0+9), 4. Rusko -47,2 (0+6), 5. Bělorusko -1:13,4 (0+4), 6. Norsko -1:24,4 (2+11), ...9. Česko (Puskarčíková, Charvátová, Davidová, Vítková) -2:14,6 (0+6).

Muži (4x7,5 km):

1. Švédsko (Femling, Ponsiluoma, Stenersen, Samuelsson) 1:16:10,6 (0+5), 2. Norsko (Birkeland, L’Abee-Lund, T. Bö, Christiansen) -3,6 (0+7), 3. Německo (Schempp, Kühn, Peiffer, Doll) -28,8 (1+6), 4. Rakousko -41,7 (0+7), 5. Rusko -52,7 (0+10), 6. Itálie -1:13,3 (0+7), 7. Česko (Šlesingr, Štvrtecký, Krčmář, Moravec) -1:22,6 (0+7).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz