Trapná Vaidišová: Ve Wimbledonu končí již v prvním kole

17:43
PRAHA/LONDÝN - Rossana de los Rios. Tak se jmenuje tenistka, která porazila v 1. kole Wimbledonu bývalou hráčku Top ten Nicole Vaidišovou. Tu Vaidišovou, která ještě loni hrála na dvorcích v All England Clubu čtvrtfinále, a která již nyní ví, že po skončení Wimbledonu vypadne ze světové stovky ženského žebříčku.

Trápící se Nicole Vaidišová. foto: ČTK

Třiatřicetiletá paraguayská tenistka porazila neuvěřitelně se trápící českou krásku. Jen pro představu - Vaidišová nasázela soupeřce devět es, ale zároveň vyrobila dvanáct dvojchyb. Úspěšnost prvního podání měla české hráčka přesně 50%, celkem nasekala 57 nevynucených chyb oproti 26 soupeřky.

VÝSLEDKY

Ženy: Dvouhra - 1. kolo: Do Los Ríosová (Par.) - Vaidišová (ČR) 6:4, 6:7 (5:7), 6:4, V. Williamsová (3-USA) - Vögeleová (Švýc.) 6:3, 6:2, Zvonarevová (7-Rus.) - Stoopová (Brit.) 7:6 (7:0), 4:6, 6:4, Stosurová (18-Austr.) - Matteková-Sandsová (USA) 6:4, 6:7 (6:8), 6:2, Duševinová (Rus.) - Cornetová (22-Fr.) 3:6, 6:0, 6:4, Govorcovová (Běl.) - Perebijnisová (Ukr.) 4:6, 6:3, 6:4, Švedovová (Kaz.) - Niculescuová (Rum.) 6:1, 6:0, Benešová (ČR) - O'Brienová (Brit.) 6:2, 5:7, 6:4, Jankovičová (6-Srb.) - Görgesová (Něm.) 6:4, 7:6 (7:0), Wozniacká (9-Dán.) - Krummová (Jap.) 5:7, 6:3, 6:1, Maleková (Něm.) - Dokičová (Austr.) 3:6, 7:5, 6:2, Kirilenková (Rus.) - Kvitová (ČR) 6:4, 6:4, Li Na (19-Čína) - Voskobojevová (Kaz.) 7:6 (7:5), 6:0, K. Bondarenková (Ukr.) - Sevastovová (Lot.) 6:3, 7:6 (7:5).

S takovým výkonem by těžko porazila i horší hráčku, než De Los Riosovou, která nyní okupuje 96. misto světového žebříčku. A po dnešku je jasné, že paraguayská veteránka díky vítězství 6:4, 6:7 a 6:4 svou soupeřku přeskočí. Vaidišová, bývalá sedmá hráčka světa, nebude od 6. července (po skončení Wimbledonu) figurovat ani v první stovce nejlepších tenistek světa. Pád bývalého obrovského talentu světového tenisu tak nekončí.

O něco lépe se vedlo Ivetě Benešové. Šestadvacetiletá Češka, která je současnou českou jedničkou, se sice také trápilaí, na rozdíl od Vaidišové si se svou soupeřkou dokázala poradit. V prvním setu přitom hned desetkrát odvracela brejkbol své soupeřky.

V druhé sadě se však hra vyrovnala a Benešová neudržela důležitý servis, což umožnilo Britce vrátit se do hry. V rozhodujícím setu Benešová prohrávala již 1:3, ale poté vyhrála pět her oproti jedné hře soupeřky a teprve podruhé z osmi pokusů postoupila na Wimbledonu do 2. kola.

V něm se střetne s šestou nasazenou Srbkou Jelenou Jankovičovou. Ta dnes vyřadila Němku Julii Görgesovou po výhře 6:4 a 7:6. Benešová má s Jankovičovou vyrovnanou bilanci, když obě jednou vyhrály.

Jednašedesátá hráčka světa Kvitová měla duel s Ruskou Marií Kirilenkovou dobře rozehraný, ale nezvládla koncovku prvního setu. V druhém dějství pak rychle ztratila podání, a přestože v žebříčku podobně postavené soupeřce rovněž vzala servis, prohrála opět 4:6.