Sobota 18. září 2021, svátek má Kryštof
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trenér Večeřa povede Baník Ostrava

Sport

  14:19
OSTRAVA - Neuspokojivé výsledky předloňského mistra Gambrinus ligy, fotbalistů Baníku Ostrava, přiměly vedení ke změně trenéra. Pavla Hapala střídá na lavičce dosavadní kouč Jihlavy Karel Večeřa.

Neúspěšná sezona vyvrcholila porážkou ve finále Poháru ČMFS. foto: Petrášek RadekČTK

Večeřa uzavřel na Bazalech dvouletou smlouvu s opcí a na lavičce vystřídal Pavla Hapala. Řekl to dnes předseda představenstva Jakub Kahoun.

Večeřův příchod na ostravskou lavičku se v kuloárech přetřásal týdny, až dnes byl však oficiálně potvrzen. O asistentech bývalého dlouholetého trenéra Brna nebo Drnovic se rozhodne v nejbližších dnech.

Žhavým kandidátem na tento post je někdejší ostravský fotbalista Viliam Hýravý, který jako spolupracovník Františka Komňackého přivedl k prvnímu mistrovskému titulu v historii tým Ružomberku. Asistent u slovenské reprezentační dvacítky však není jediným adeptem.

Baník má v rukávu minimálně dalšího vážného aspiranta, který má ale smluvní závazky v jiném klubu.

"Těch kandidátů je víc. Vyřešit to chceme co nejdříve, ale na druhou stranu letní příprava začíná až za dva týdny, takže nejsme v časovém presu," uvedl Kahoun.

Večeřa měl do Ostravy v minulosti už dvakrát nakročeno, jednání však byla dotažena až na třetí pokus. Na Bazalech ho čeká spousta práce: klub totiž po nevýrazné sezoně opět touží po účasti v pohárové Evropě.

"To je cíl číslo jedna. Pak chceme, aby zatraktivnil herní styl a vrátil na stadion diváky," řekl Kahoun. Podle náznaků ze zákulisí se Večeřa navíc v daleko větším rozsahu bude věnovat i ostatním celkům v klubu. Na rozdíl od svých předchůdců by měl mít pod širším dohledem i béčko.

"Očekáváme, že bude více propojen s klubem, ale zatím jsme to nijak nekonkretizovali," podotkl Kahoun. Úkoly bude nový kouč plnit s takřka nezměněným mužstvem. Ostrava chce
stabilizovat kádr, proto neplánuje prakticky žádné změny. "Mužstvo potřebuje hlavně klid. Má rozhodně svou kvalitu a jde jen o to, aby to ze sebe dostalo," řekl Kahoun.

K týmu se na začátku letní přípravy přidá zřejmě pět hráčů, kteří přijdou zpět z hostování: obránci Aleš Neuwirth s Tomášem Markem z Kladna, brankář Antonín Buček a útočník Róbert Zeher z Blšan a stoper Roman Švrček z Vítkovic.

Krajní obránce Josef Hoffmann by se měl naopak vrátit do Kladna. "Jednáme, aby zůstal u nás," sdělil Kahoun. Podle zákulisních informací by ho klub mohl vyměnit za gólmana Petra Vaška, který ve středočeském klubu na jaře hostoval. Letní přípravu ostravští fotbalisté zahájí 16. června.
Autoři: ,

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat