26. září 2012 16:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trenérem basketbalistek zůstává Lubor Blažek

Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek po zápase s Tureckem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Trenér českých basketbalistek Lubor Blažek po zápase s Tureckem | foto: ČTK

PRAHA Trenérem národního týmu basketbalistek zůstává Lubor Blažek. Výkonný výbor České basketbalové federace ho dnes potvrdil ve funkci a prodloužil mu smlouvu do mistrovství Evropy v příštím roce. V případě umístění do pátého místa a postupu na světový šampionát v roce 2014 mu bude kontrakt automaticky prodloužen.

Osmapadesátiletý Blažek povede národní tým už čtvrtým rokem. V roce 2009 nahradil Milana Veverku, aby připravil reprezentaci na domácí mistrovství světa. Na něm senzačně dovedl tým až do finále, kde nestačil na favorizované USA. Následně obsadil s basketbalistkami čtvrté místo na mistrovství Evropy a letos došel do čtvrtfinále olympijského turnaje v Londýně. Nyní ho čeká další výzva v podobě mistrovství Evropy ve Francii.

"Je to zajímavá práce, která mě baví, takže jsem tu nabídku přijal," uvedl Blažek k prodloužení smlouvy v tiskové zprávě. O podmínkách prý nelicitoval. "Podmínky jsou dány dlouhodobě. Budou tedy stejné jako dřív a jako měli ostatní trenéři," dodal.

V USK skončil

Dosud vedl reprezentaci společně s USK Praha, kde však před touto sezonou přenechal trenérský post svému asistentovi Ivanovi Benešovi a bude mít na reprezentaci více času. Hlavním úkolem bude tým připravit na evropský šampionát, kde se v základní skupině Češky utkají s Chorvatskem, Litvou a Běloruskem. "Lepší skupinu bych si nevybral. A to i přesto, že naše skupina není jednoduchá," uvedl Blažek.

Začínal jako trenér mládeže, mezi dospělými vedl nejprve muže Sparty, ale poté již trénoval výhradně ženské týmy. Kralupy a Přerov dovedl do finále ligy, s USK získal tři tituly a ukončil nadvládu Brna. Jako asistent trenéra Jana Bobrovského byl u předchozích úspěchů reprezentace, včetně zlata z ME 2005.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!