26. ledna 2014 13:38 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Třetí nejhorší výsledek kariéry. Golfista Woods v San Diegu selhal

6. Tiger Woods - americký golfista. Celkový příjem za minulý rok: 61,2  milionu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy 6. Tiger Woods - americký golfista. Celkový příjem za minulý rok: 61,2 milionu... | foto: Reuters

SAN DIEGO První golfista světa Američan Tiger Woods propadl na svém oblíbeném turnaji v San Diegu. Obhájce titulu v resortu Torrey Pines, kde vyhrál sedmkrát turnaj PGA a jednou US Open, neprošel tzv. druhým cutem.

Na turnaji Farmers Insurance Open prošlo tradičním cutem po dvou kolech více než 78 hráčů, a proto byl po 3. kole druhý cut, který snížil počet na 70. Woods zahrál v sobotu 79 ran, sedm nad par, a poprvé v kariéře druhým cutem neprošel.

Výsledek 79 ran je jeho třetí nejhorší v kariéře. Nejhůře zahrál v roce 2002 v deštivých a větrných podmínkách na British Open v Muirfieldu (81 ran).

Po nepovedeném kole Woods jen prošel kolem novinářů a odmítl všechny rozhovory se slovy: "Jsem hotovej." Vítěz 14 majorů se pouze zastavil na chvilku u fanoušků, rozdal pár podpisů, usedl do auta a rychle hřiště opustil.

Woods hrál první turnaj po měsíc a půl dlouhé pauze. Jeho dalším startem bude příští týden turnaj European Tour v Dubaji, který vyhrál v letech 2006 a 2008.

ČTK, Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!