Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trezor je sebevědomý, může vyhrát, míní jeho trenérka

Sport

  8:00
PRAHA - Favorit sobotní Velké pardubické číslo jedna? Všichni vědí, že je jím majitel zlatého hattricku z posledních let Tiumen v sedle s nezničitelným Josefem Váňou. A favorit číslo dvě? Podle bookmakerů je jím Trezor, osmiletý hnědák, Tiumenův synovec. "V takové roli je poprvé a užívá si ji," říká jeho trenérka Hana Kabelková.

Ilustrační snímek foto: Lidové noviny

LN Všichni by chtěli porazit Tiumena. Vy také?
A kdo by nechtěl? Já ale říkám, že budu spokojený s umístěním do páté příčky, a kdybychom byli do trojky, budu nadšená. Všechno navíc by byl bonus.

LN Přemýšlíte, jak by se dal Tiumen porazit?
Myslím jen na to, abychom se vyhnuli případnému karambolu. Loni jel Trezor Velkou poprvé, byl v popředí, ale na poslední těžké překážce, Havlově skoku, vyhodil jezdce ze sedla. Teď není moc co vymýšlet. Pan Váňa se s Tiumenem bude snažit o hladký dostih s maximálním možným zkrácením trati, aby ušetřil síly. My se budeme snažit o to samé.

LN Jste favority číslo dvě. Těší vás to?
Samozřejmě, je to příjemné. Trezor si to zaslouží a užívá si to. Cítí, že se na něho soustředí pozornost. Může vyhrát, sebevědomý je na to dost, a je to velký bojovník. Vyhrát ale může víc koní.

LN Jak si kůň může pozornost užívat?
Je to na něm vidět. Když jdeme okolo jeho boxu, skáče na zamřížované dveře a tváří se, že by nás chtěl pokousat. To je ale "jen tak", když vejdu dovnitř, tak je strašně hodný.

LN Zmínila jste jeho seběvědomí. Kde se vzalo?
V posledních dvou letech se mu vyhnula zranění a letos vyhrál dva kvalifikační dostihy na Velkou. Dobře ví, že se mu něco povedlo.

LN Kvalifikace jsou ale asi o kilometr kratší než Velká, která měří 6900 metrů. Zvládne ji?
Obě kvalifikace vyhrál jasně a neřekla bych, že toho měl v cíli plné zuby. Myslím, že to bude dobré.

LN S Trezorem pojede anglický žokej Liam Treadwell, vítěz Velké národní v Liverpoolu v roce 2009. Angažovali jste jej kvůli Velké pardubické?
Ne úplně. S majitelem panem Němcem jsme před sezonou chtěli, aby měl Trezor šikovného žokeje celý rok s tím, že když se kvalifikujeme na Velkou, budeme usilovat o co nejlepší výsledek. První část plánu se podařila, Trezor vyhrál oba kvalifikační dostihy s přehledem a v sedle byl vždy Liam Treadwell.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 1. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat