Pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tři trenéři za tři roky. ‚Už kolem sebe žádného Čecha nechci,‘ říká Plíšková

Sport

  8:00
cincinnati - Karolína Plíšková udělala změnu trenéra, protože hledala optimističtější přístup. Současná světová osmička v rozhovoru po 1. kole turnaje v Cincinnati uvedla, že je stejně jako její bývalý kouč Tomáš Krupa spíš negativní a u Australanky Rennae Stubbsové si pochvaluje dobrou náladu.

Karolína Plíšková věří, že nahoru půjde pod trenérkou ze zahraničí. foto: ČTK/AP

Zmrtvýchvstání Plíškové trvalo jen jeden zápas, podlehla mladičké Bělorusce

Plíšková oznámila ukončení spolupráce s Krupou začátkem týdne a v Cincinnati už hraje pod dohledem Stubbsové. 

„Jsme spolu čtyři dny, což není mnoho, už se cítím veseleji a poprvé jsem porazila Radwaňskou,“ smála se Plíšková po úterní výhře nad Polkou, které v předešlých sedmi zápasech podlehla. 

„Netvrdím, že to je díky ní (Stubbsové), ale cítím se skvěle a na kurtu šťastně, což jsem nějakou dobu neměla.“ 

Karolína Plíšková na turnaji v Cincinnati.

Šestadvacetiletá Plíšková uvedla, že hledala někoho s pozitivnějším pohledem. „Sama jsem trochu negativní a na sebe tvrdá a on (Krupa) taky. A to někdy nejde dohromady. Potřebovala jsem změnu,“ vysvětlila tenistka.

„Někdy je potřeba pochopit, jak se hráčka cítí, a ona (Stubbsová) si prošla stejnými situacemi. Ví, co a kdy mám zahrát. To je pro mě důležité. A taky, je to žena. Možná věci chápeme jinak než muži,“ konstatovala Plíšková, proč s Australankou věří v lepší časy. 

„Myslím, že mi bude sedět víc než Tomáš,“ doplnila.

S bývalou světovou deblovou jedničkou Stubbsovou trénovala loni na Turnaji mistryň, na kterém došla do semifinále. 

„Moc se mi tehdy spolupráce zamlouvala. Bylo jedno, jak jsem hrála, ale věci viděla v dobrém světle, pozitivně.“ 

Plíšková počítá, že se Stubbsovou po boku nejspíše dokončí letošní sezonu. 

Karolína Plíšková v osmifinále Wimbledonu 2018.
Karolína Plíšková v osmifinále Wimbledonu 2018.

„Má svoji práci, ale může to pár týdnů fungovat. Uvidíme, jak to bude příští rok, ale do konce toho letošního už moc turnajů není, tak myslím, že s ní budu.“ 

Před blížícím se US Open, na kterém předloni došla do finále, se chce Plíšková dobře naladit. Doufá, že Stubbsová je tou správnou osobou. 

„Nechce po mně žádné bláznivé věci. A hlavně, cítím, že si hru zase užívám bez ohledu na skóre, což je nejdůležitější věc. Potřebuji se tenisem bavit, jinak mi to nejde.“ 

Po Jiřím Vaňkovi, Davidu Kotyzovi a Krupovi nejspíš přijde k Plíškové i po Stubbsové zahraniční kouč. Na otázku, jestli už s tuzemskými trenéry skončila, řekla se smíchem, že určitě ano. 

„Už u nás není nikdo další, koho bych mohla angažovat. Pár by se našlo, kdybych chtěla, ale už kolem sebe nikoho z Česka nechci.“

Autor:

Mohlo by vás zajímat