9. června 2010 9:53 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Tříletá holčička má po zásahu baseballovým míčkem prasklou lebku

Russell Martin (číslo 55). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Russell Martin (číslo 55). | foto: ČTK

LOS ANGELES Baseballový míček zasáhl po odpalu Russella Martina z Los Angeles Dodgers tříletou divačku a ta musela s prasklou lebeční kostí na operaci. Z pondělní nešťastné události však nebude mít podle lékařů žádné trvalé následky a koncem týdne už by mohla opustit nemocnici.

Incident se přihodil ještě před utkáním domácích Dodgers proti St. Louis v MLB. Podle mluvčího týmu zaletěl při rozcvičování jeden z odpalů do hlediště a zasáhl dítě do hlavy. Dívka upadla do bezvědomí a její otec rychle zavolal první pomoc.

Příprava na zápas normálně pokračovala, Martin však byl z události nešťastný a nabídl uhradit zdravotní výlohy. "Je to určitě těžké pro celou rodinu, ale dobrou zprávou alespoň je, že bude v pořádku. Modlil jsem se za ni," oznámil Martin, jenž plánuje malou Janelle navštívit.

ČTK

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz