Pondělí 28. září 2020Den české státnosti 11 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trump byl kdysi výborný sportovec. Na škole exceloval v baseballu a fotbale

Donald Trump (uprostřed) jako nadějný basketbalista. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump (uprostřed) jako nadějný basketbalista. | foto: nyma.org

PRAHA Že je syn bohatého byznysmena, který rodinné portofolio rozmnožil na 4,5 miliardy dolarů (zhruba 110 miliard korun), se všeobecně ví. Stejně tak to, že je příležitostný herec a sportovní fanoušek. Málokdo však ví, že byl Donald Trump v mládí i velmi dobrým sportovcem.

Na střední škole, konkrétně Newyorské vojenské akademii, vynikal mladý Donald v šedesátých letech minulého století v basketbalu, baseballu, americkém fotbale a v té době netradičním sportu pro Američany - klasickém fotbale.

„Donald byl výborný sportovec, byl na tom dokonce tak dobře, že by klidně mohl hrát profesionálně baseball,“ řekl pro Business Insider jeho tehdejší spolužák Ted Levine.

„Byl vynikajícím nadhazovačem, nejlepším z celé školy. Házel míče rychlostí 80 mil za hodinu (129 km/h). Já byl catcher a měl jsem modré ruce od jeho ran každý den,“ doplnil Levine.

Donald Trump (vlevo) byl i vynikajícím baseballistou.
A svůj um si několikrát vyzkoušel jako fanoušek New Yorku Yankees,

Podle něj navíc byl i velmi dobrým fotbalovým útočníkem či křídelníkem.

„Fotbal sice v té době nebyl v Americe rozšířený, přesto v něm vynikal také. Byl na tom výborně fyzicky a byl hodně herně inteligentní. Věřím, že by se prosadil i ve fotbale,“ uvedl jeho bývalý spolužák.

Ještě jeden sport pak má Trump v oblibě. Už jako úspěšný byznysmen se rád věnoval wrestlingu a jednou byl sám jeho součástí, když mimo provazy chvatem povalil k zemi promotéra akce.

VIDEO s Trumpovým wrestlerským uměním:

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....