Neděle 26. září 2021, svátek má Andrea
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Trump byl kdysi výborný sportovec. Na škole exceloval v baseballu a fotbale

Sport

  15:30
PRAHA - Že je syn bohatého byznysmena, který rodinné portofolio rozmnožil na 4,5 miliardy dolarů (zhruba 110 miliard korun), se všeobecně ví. Stejně tak to, že je příležitostný herec a sportovní fanoušek. Málokdo však ví, že byl Donald Trump v mládí i velmi dobrým sportovcem.

Donald Trump (uprostřed) jako nadějný basketbalista. foto: nyma.org

Na střední škole, konkrétně Newyorské vojenské akademii, vynikal mladý Donald v šedesátých letech minulého století v basketbalu, baseballu, americkém fotbale a v té době netradičním sportu pro Američany - klasickém fotbale.

„Donald byl výborný sportovec, byl na tom dokonce tak dobře, že by klidně mohl hrát profesionálně baseball,“ řekl pro Business Insider jeho tehdejší spolužák Ted Levine.

„Byl vynikajícím nadhazovačem, nejlepším z celé školy. Házel míče rychlostí 80 mil za hodinu (129 km/h). Já byl catcher a měl jsem modré ruce od jeho ran každý den,“ doplnil Levine.

Donald Trump (vlevo) byl i vynikajícím baseballistou.
A svůj um si několikrát vyzkoušel jako fanoušek New Yorku Yankees,

Podle něj navíc byl i velmi dobrým fotbalovým útočníkem či křídelníkem.

„Fotbal sice v té době nebyl v Americe rozšířený, přesto v něm vynikal také. Byl na tom výborně fyzicky a byl hodně herně inteligentní. Věřím, že by se prosadil i ve fotbale,“ uvedl jeho bývalý spolužák.

Ještě jeden sport pak má Trump v oblibě. Už jako úspěšný byznysmen se rád věnoval wrestlingu a jednou byl sám jeho součástí, když mimo provazy chvatem povalil k zemi promotéra akce.

VIDEO s Trumpovým wrestlerským uměním:

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Mohlo by vás zajímat