Neděle 23. února 2020svátek má Svatopluk 6 °C občasný déšť Předplatné LN
Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Trump byl kdysi výborný sportovec. Na škole exceloval v baseballu a fotbale

Donald Trump (uprostřed) jako nadějný basketbalista. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Donald Trump (uprostřed) jako nadějný basketbalista. | foto: nyma.org

PRAHA Že je syn bohatého byznysmena, který rodinné portofolio rozmnožil na 4,5 miliardy dolarů (zhruba 110 miliard korun), se všeobecně ví. Stejně tak to, že je příležitostný herec a sportovní fanoušek. Málokdo však ví, že byl Donald Trump v mládí i velmi dobrým sportovcem.

Na střední škole, konkrétně Newyorské vojenské akademii, vynikal mladý Donald v šedesátých letech minulého století v basketbalu, baseballu, americkém fotbale a v té době netradičním sportu pro Američany - klasickém fotbale.

„Donald byl výborný sportovec, byl na tom dokonce tak dobře, že by klidně mohl hrát profesionálně baseball,“ řekl pro Business Insider jeho tehdejší spolužák Ted Levine.

„Byl vynikajícím nadhazovačem, nejlepším z celé školy. Házel míče rychlostí 80 mil za hodinu (129 km/h). Já byl catcher a měl jsem modré ruce od jeho ran každý den,“ doplnil Levine.

Donald Trump (vlevo) byl i vynikajícím baseballistou.
A svůj um si několikrát vyzkoušel jako fanoušek New Yorku Yankees,

Podle něj navíc byl i velmi dobrým fotbalovým útočníkem či křídelníkem.

„Fotbal sice v té době nebyl v Americe rozšířený, přesto v něm vynikal také. Byl na tom výborně fyzicky a byl hodně herně inteligentní. Věřím, že by se prosadil i ve fotbale,“ uvedl jeho bývalý spolužák.

Ještě jeden sport pak má Trump v oblibě. Už jako úspěšný byznysmen se rád věnoval wrestlingu a jednou byl sám jeho součástí, když mimo provazy chvatem povalil k zemi promotéra akce.

VIDEO s Trumpovým wrestlerským uměním:

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...