5. listopadu 2008 14:51 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Turnaj mistrů slibuje zajímavé bitvy

Roger Federer po vítězství na US Open | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roger Federer po vítězství na US Open | foto: ČTK

ŠANGHAJ Obhájce triumfu na Turnaji mistrů Rogera Federera ve skupině čeká repríza finále US Open s Andym Murraym. Vedle švýcarského a britského tenisty dnešní los v Šanghaji do Červené skupiny přidělil Američana Andyho Roddicka a Francouze Gillesa Simona, náhradníka za zraněnou světovou jedničku Rafaela Nadala ze Španělska.

Ve Zlaté skupině se utkají vítěz Australian Open a třetí tenista světa Novak Djokovič ze Srbska, zkušený Rus Nikolaj Davyděnko, vítěz pařížského Masters Francouz Jo-Wilfried Tsonga a další objev této sezony Juan Martín del Potro z Argentiny.

Zatímco Nadalovi zranění kolena z turnaje v Paříži nedovolilo do Šanghaje dorazit, vítěz posledních dvou ročníků Turnaje mistrů Federer chce závěrečný podnik odehrát, i když z pařížského podniku odstoupil kvůli bolestem zad.

Vítěz Turnaje mistrů získá minimálně 600.000 dolarů, ale může si přijít až na 1,3 milionu, pokud projde celou soutěží bez porážky. Podnik pro nejlepších osm hráčů sezony začne v neděli a vyvrcholí finálovým duelem 16. listopadu. V Šanghaji se koná naposledy, od příštího roku bude v Londýně.

ČTK